Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Web Tabanlı Tasarım ve İşletmelerde Avrupa Stajı Projesi’nin hareketlilik faaliyetleri tamamlandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan SEVİM beraberindeki okul öğretmenleri Sevda Tan, Ahmet Ayar, Yılmaz Er ve öğrencileriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’yi ziyarette bulundu.

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Web Tabanlı Tasarım ve İşletmelerde Avrupa Stajı” projesi kapsamında Çekya, Polonya ve Portekiz’e hareketlilik gerçekleştiren öğrenciler bilgi, gözlem ve deneyimlerini paylaşarak projenin kendilerine ve mesleki gelişimlerine katkı sunduğunu ifade ettiler. Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ahmet Ayar, “Bu proje öğrencilere Avrupa’daki teknolojik gelişmeleri ve uygulamaları yakından görme fırsatı sundu. Orada hem farklı kültürleri tanıdılar,  hem de staj deneyimi kazandılar. Bu bakımdan oldukça verimli bir proje oldu.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Türkiye’deki eğitim yatırımlarının gençler üzerine yoğunlaştığını ifade ederek donanımlı, çağın gereksinimlerine cevap verebilen, başarılı öğrencilerin ülkemizi uluslararası farklı platformlarda temsil edeceğini söyledi. Avrupa’daki eğitim sistemi ve uygulama alanları hakkında öğrencilere gözlemlerini sorarak ne gibi kazanımlar elde ettikleri konusunda bilgiler aldı. Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Sevim, kendilerine her konuda destek olan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’ye teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.