Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE MUHTEŞEM PİYANO VE GİTAR DİNLETİSİ

 

Artvin Gençlik Merkezi tarafından organize edilen Piyano ve Gitar Dinletisi büyük ilgi gördü.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gençlik Merkezi fuar alanında gerçekleşen piyano ve gitar dinletisi Piyano eğitmeni Tamara Tsotskolauri Çelik ve Gitar eğitmeni Büşra Altunkaya tarafından büyük emekle hazırlandı. Dinletiye Vali Yardımcıları Adem Başoğlu ve Seda Başoğlu, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Latif Yılmaztürk ve velilerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Piyano ve Gitar Dinletisi, Artvin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim  konuşmasıyla başladı. Konuşmalarında Gençlik Ve Spor Bakanlığının projelerinden, gezilerden, yarışmalardan ve yıl boyunca yapılan diğer etkinliklerden ve 2018 yılında açılışı gerçekleşecek olan Artvin Gençlik Merkezi’nden söz etti.

Mozart’ın yanı sıra, Klasik Müzik, Piyano, Gitar ile kültürümüzün güzel esintileri dile geldi. Yaklaşık beş yüz kişinin katılım sağladığı dinletide Gürcistan’dan gelen Pankisi Çeçen grubu gösterilerini sundu. Kostümleriyle ilgi çeken ve piyano başında marifetlerini gösteren miniklerimiz, bağlamada ise tellere ses veren yetenekli parmaklarıyla ilgi gördü.

Program Gitar Eğitmeni Büşra Altunkaya ve Piyona Eğitmeni Tamara Tsotskolauri Çelik’e plaket takdimi ile sona erdi. Eğitmenlerimize plaketlerini Vali Yardımcısı Adem Başoğlu ve Vali Yardımcısı Seda Başoğlu takdim ettiler. Piyano ve Gitar kurslarına yıl boyunca katılan öğrencilere, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim tarafından katılım belgeleri takdim edildi.