Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE OYNANAN ULUSLARARASI DOSTLUK MAÇINI TÜRKİYE KAZANDI

 

Artvin’de, Türkiye Federasyon Karması ile Gürcistan Federasyon Karması arasında dostluk maçı düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de, Türkiye Federasyon Karması ile Gürcistan Federasyon Karması arasında dostluk maçı düzenlendi.

Türkiye Masterler Birliği Futbol Federasyonu Başkanlığınca Artvin İskebe Şehir Stadında düzenlenen dostluk maçını Türkiye Masterler Futbol Takımı 2-0 kazandı.

Karşılaşmayı, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Masterler Birliği Futbol Federasyonu Başkanı Osman Çınar, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ile taraftarlar izledi.

Maçın başlama vuruşunu yapan Vali Yılmaz Doruk, sporun, barış ve kardeşlik olduğuna dikkati çekerek, iki takımada başarı dileklerinde bulundu.

Açık havaya rağmen soğuğun etkili olduğu karşılaşmanın ilk yarısından gol sesi çıkmadı.

Zevkli ve heyecanlı geçen karşılamanın ikincisi yarısında Türkiye takımı Abdülkadir Altuntaş ve Hakan Kalyoncu’nun attığı gollerle maçı 2-0 kazanmasını bildi.

Dostluk maçını izleyen bir grup taraftar, her iki takımada alkışlarla destek verdi.

Masterler Birliği Futbol Federasyonu Başkanı Osman Çınar, yaptığı açıklamada, dost ve kardeş ülke Gürcistan’la Artvin’de dostluk maçı düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Artvin’de çok sayıda Gürcistan uyruklu vatandaşın yaşamasından dolayı maçı bu ilde oynanmasına karar verdiklerini belirten Çınar, “Türkiye ile Gürcistan ülkelerinin her alanda artarak devam eden ilişkileri var. Spor alanında da gelişmesine yönelik dostluk maçı düzenledik. Soğuk havaya rağmen maça oldukça iyiydi. Her iki takımın sporcularını kutluyorum.” dedi.