Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE ŞEF’İN YERİ HİZMETE GİRDİ

 

Artvinli Şef Süleyman Özvar kendi işletmesini açtı. Şefin Yeri isimli mekânında bir birinden lezzetli yiyecekler Artvin halkını bekliyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Şefin Yeri Artvin’de hizmete girdi. Cumhuriyet Caddesi, Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı karşısında hizmete giren Şef’in Yeri, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin katılımıyla açıldı.

İşletmenin açılışını yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, hayırlı uğurlu bereketli bol kazançlar temenni ederek genç işletme sahibini tebrik etti.

2006 yılından itibaren aşçılık eğitimi alan Artvinli genç aşçı Süleyman Özvar artık kendi işletmesiyle hizmet verecek.  Antalya; Rixos, Adam Deva, Limak Limra, Pegasus world, Mordan Palace gibi ünlü otellerin şefliğini yapan Özvar, bu oteller bünyesinde dünya mutfağının deneyimine ulaşmış ve Artvin’e gelip kendi işletmesini açma kararı aldı. Yoğun uğraşlar sonucu kendi işletmesini açan Özvar, Artvin’de farklı bir yemek konsepti oluşturmaya geldim diyerek, amacım önce göze, sonra mideye hitap etmek. İlimize çeşitli dünya mutfaklarının lezzetlerin bir ara getirmek olduğunu söyledi.

Özvar, “nezih hangi yemeklerle, hangi etle hangi taze baharat buluşur, bu lezzetleri Artvin halkıyla paylaşmak için buradayım” dedi.