Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK ÖĞRENCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

 

Artvin’de sosyal girişimcilik öğrenci eğitimleri Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine eğitim verilmeye başlandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı arasında imzalanan protokol ile sosyal girişimcilik öğrenci eğitimleri Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine verilen eğitimle başladı.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı arasında imzalanan protokol ile başlayan ve gençlerin içinde yaşadıkları toplumun sorunları ile daha yakından ilgilenmelerini, liderlik vasıflarını geliştirerek her yıl gelişen ve büyüyen bir sosyal girişimciler ağı oluşturarak bilgi ve tecrübelerini birbiriyle paylaşmalarını ve topluma artan oranda pozitif katkı sağlamalarını amaçlayan Sosyal Girişimci Öğrenci Eğitimleri ilimizde Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine verilen eğitimle başladı.

Eğitim Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda Ardanuç Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Artvin Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin katılımı ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Eğitim öğretim konulu çözüm odaklı yeni projeler üretilmesini sağlamak,   öğrencileri yeni yaklaşımlar konusunda teşvik etmek ve proje tabanlı bir yarışma deneyimi yaşatmak,      amacı ile verilmekte olan eğitimler ilerleyen günlerde de diğer okullarımızın katılımı ile devam edecektir” denildi.