Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE “TELAFİDE BENDE VARIM” PROGRAMI BAŞLIYOR

ARTVİN’DE “TELAFİDE BENDE VARIM” PROGRAMI BAŞLIYOR

Telafide Bende Varım” Programına başvuru ve planlama süreci 21 Haziran 2021 tarihi itibariyle başladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Uzaktan ve yüz yüze eğitim faaliyetleri ile 02 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek olan 2020-2021 ders yılı içerisinde öğrencilerimizin akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerin yanında fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif etkinliklerle gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

21 Haziran- 02 Temmuz tarihleri arasında Artvin il genelinde öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve okul müdürlüklerince belirlenen akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif etkinlikler okullarımızda uygulanmaya başladı. Okullar bu süreçte öğrencileri tegm.meb.gov.tr web adresinde yer alan etkinlik kitapları ile buluşturuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak, Cvid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla hazırlanan “Telafide Bende Varım” Programına başvuru ve planlama süreci 21 Haziran 2021 tarihi itibariyle başladı.

05 Temmuz- 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek olan “Telafide Bende Varım” programı kapsamında okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Telafide Bende Varım Programı kapsamında düzenlenecek etkinlikler ve başvuru sayfasına https://telafidebendevarim.meb.gov.tr web adresi üzerinden ulaşılmaktadır.