Artvin'den Haberler

ARTVİN’İN ALTIN KIZLARI 2. LİGE YÜKSELDİ

Murat Ülker: mutluluk bizi zorlayan engellere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kadın Hentbol takımı 18 – 22 Haziran 2019 tarihlerinde Eskişehir ilinde düzenlenen 2018 – 2019 sezonu Kadınlar Bölgesel Hentbol liginde Türkiye üçüncüsü olarak Hentbol 2. ligine yükseldi.

Bölgesel Ligden 2. Lige Yükselen takımlar;

1) Gaziantep Spor
2) Mersin Spor
3) Artvin 7 Mart Spor
4) İstanbul Sahil Spor

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Murat Ülker yerel basına açıklamalarda bulundu.

Murat Ülker; “bu başarı inanç ve azim başarısıdır, 4 yıl önce yoktan var ettiğimiz bu oluşumla kadın hentbol takımı ile neler yapacağımızı planlamıştık. Bu süreçte birlikte çalıştığımız sporcularla 2018 yılında Gazi Ortaokulu yıldız kız takımı ile Türkiye ikincisi olduk, 2018 yılında Anadolu Yıldızlar liginde Türkiye üçüncüsü olduk, 2019 yılında kulüpler arası Küçükler Türkiye şampiyonasında Türkiye ikincisi olduk ve 2019 yılında adeta imkansızı başararak kadınlar Bölgesel liginde Türkiye üçüncüsü olduk. Aldığımız bu başarılı sonuçla birlikte kadınlar 2. ligine yükselme başarısını gösterdik. Bu başarının Artvin halkı ve yetkili merciler tarafından önemsenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Takım olarak bu süreçlerde çok yoğun antrenmanlar, kamplar ve müsabaka dönemleri geçirdik. Plânlı bir şekilde 4 Sezon boyunca çalışarak sonunda hak ettiğimiz lige yükseldik. Hiç kimsenin bize şans vermediği bir organizasyonda tarihi başarı elde ettik. Bu başarıya ulaşmamızda büyük emeği olan sporcularıma, cefakâr ailelerine ve okul müdürlerine çok teşekkür ediyorum. Gazi ortaokulu müdürü Sayın Osman Pehlivan, 15 Temmuz şehitleri Anadolu lisesi müdürü Sayın Özkan köse beye desteklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Antrenör Ülker açıklamasının devamında; “Bizim bu başarımızın perçinlenerek sırasıyla 1. Lige ve ardından Artvin’imizin hakettiği Süper Lige yükselmek için Artvin halkının ve yetkililerin bizim yanımızda olmaları gerekmektedir. İlk kez kendi sahamızda ve seyircimiz önünde 2. Ligde mücadele edeceğiz. Bu çocuklarımızın ne kadar başarılı ve yetenekli sporcu olduklarını Artvin halkının görmesini istiyoruz. Bu sporcularımızın aynı zamanda Hentbol Türk Milli takımına seçilerek yıldız milli takımının önümüzdeki senelerde Artvin’in sporcularından oluşacağını söylemek istiyorum.

Müsabakalara giderken çok ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Artık bu sorunları aşmak istiyoruz, Artvin’imizin önde gelen yetkililerinden Artvin’in çocuklarına ve antrenörüne sahip çıkmalarını istiyoruz. Bizlere destek olunduğu taktirde sporcularımız yakın tarihte ilimizi milli takımlarda, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında temsil edecekler. Müsabakalarda takımıza destek olan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e, Mehmet Kocatepe’ye, ASKF Başkanı Sadettin Dağ’a, Ömer Yılmaz’a, Bülent Ersöz’e, Vehbi Yılmaz’a Eskişehir’de yaşayan Artvinli hemşerilerimize, Gökhan Ülker’e Hasan Gürbüz’e, Yıldırım inşaat sahipleri Turgay ve Yıldıray Yıldırım’a desteklerinden dolayı teşekkür ederim. En çok teşekkürü de takımın iyi ve kötü gününde yanında olan velilerimi hak ediyor. Ayrıca idareci olarak yanımızda olan Sevda Ersöz, Handan Öztürk ve Kubilay Eryiğit’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.