Artvin'den Haberler

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU PROGRAMLARI FENER ALAYI İLE SON BULDU

Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları Belediye tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Havai Fişek gösterisi ile son buldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları Belediye tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Havai Fişek gösterisi ile son buldu.

Pandemi nedeniyle vatandaşların yer almadığı Fener Alayı, Belediye binası önünde meşale ve Türk bayraklarıyla, Vali Yılmaz Doruk, Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, , İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Çoruh Üniversitesi Rektörü Mustafa Sıtkı Bilgin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen,  CHP Yüksek Disiplin Kurulu Sekreteri Sezgin Kaya, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP İl Başkanı Ahmet Biber ve STK Temsilcilerinin Artvin Valiliği önüne kadar yürümesiyle ve Valilik önünde Atatepe’den atılan havai fişek gösterilerinin izlenmesi ile 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl kutlama programları sona erdi.