Artvin'den Haberler

ARTVİNLİ KADIN GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

 

Fikrim Geleceğim Artvin programına katılan 28 kadın girişimci adayı, 46 saatlik girişimcilik eğitimi tamamlayarak girişimci kadınlar sertifikalarını aldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Fikrim Geleceğim Artvin programına katılan 28 kadın girişimci adayı, 46 saatlik girişimcilik eğitimi tamamlayarak girişimci kadınlar sertifikalarını aldı.

Türkiye genelinde kadın girişimciler yetiştirmek üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim Projesi’nde Artvin etabının sona erdi. Program kapsamında yaklaşık 28 kadın girişimci adayı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi’nden onaylı sertifikalarını almaya hak kazandı.

Kendi girişimlerini kurmak üzere gün sayan adaylar, 46 saatlik eğitimin ardından Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi.Sertifika törenine Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, TOBB Genç Girişimciler Başkanı Taner Köse, TOBB Kadın Girişimciler Başkanı Nuray Öztürk Çelik katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Kadın Girişimciler Başkanı Nuray Öztürk Çelik; girişimci kadınlarla başarılı bir eğitim süreci geçirdiklerini ifade ederek, katılımlarından dolayı bütün kadın girişimcilere teşekkür etti.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem İse, “Dünyada kadın erkek eşitliğinden bahsediliyor ama, kadınlar hayatın her anlamında vardırlar. Sürekli çalışırlar o nedenle de ekonomide de kadınlar ön plandadır. Bu anlamda sizleri kutluyorum hayatınızda başarıların devamını diliyorum” dedi.

Daha sonra ise eğitimlerini tamamlayan kadın girişimcilere sertifikaları takdim edildi.