Vakıftan Haberler

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI “HİZMET BİNASI” TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI.

Vakfımızın  Kavacık’ ta yapımı devam eden Hizmet Binasında 17 Ekim 2021 Pazar günü, Mütevelli Heyet  üyeleri, Siyasetçi ve Bürokratlarımız, Artvinli iş insanlarımız, bağışçılarımız Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Artvinli hemşerilerimizin katılımıyla bir tanıtım etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte; Vakfımızın Onur Kurulu Başkanı Sayın İsmet ACAR, Artvin Eski Milletvekili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın İsrafil KIŞLA, İstanbul Milletvekili Sayın Engin ALTAY, İstanbul Milletvekili Sayın Doç. Dr. Yunus EMRE, Danışma Kurulu Başkanı Sayın Dr. Mikail KAYA, Vakfımızın kurucu başkanı Sayın Atilla ÖZTÜRK, önceki dönem başkanlarımızdan Sayın İlker KAYA, Hakan BEKAR, Dr. Mustafa MELEK, Yönetim ve Denetleme Kurulu, Danışma Kurulu üyeleri, İstanbul’ da faaliyet gösteren STK’ lardan Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu, Şavşat Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Arhavililer Derneği, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Beykoz Artvinliler Derneği, Çekmeköy Artvinliler Derneği,  Ardanuçlular Derneği başkan ve temsilcileri ile üyelerimiz ve hemşerilerimiz bir araya geldi.

Artvin Milletvekillerimiz Erkan BALTA ve Uğur BAYRAKTUTAN, Danışma Kurulu üyemiz aynı zamanda İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim KABOĞLU yoğun programları dolayısıyla katılamadıkları etkinliğimize birer kutlama mesajı gönderdiler.

Yöresel ikramların yapıldığı etkinlikte, Beykoz Artvinliler Derneği halkoyunları ekibi ve sanatçı Ayşenur KOLİVAR sahne aldı.

Vakıf Genel Sekreteri Mine Emirzade ARTAR’ ın açılış konuşmasının ardından, vakıf başkanı Esen YAĞCI ve Başkan vekili mimar Erol ŞALİKOĞLU katılımcılara hoşgeldiniz diyerek binanın son durumu hakkında bilgi verdi.

Vakfa ayrılan giriş katın vakıf merkezi olarak kullanılacağı, 1.Bodrum katın Artvin Kültür Akademisi olarak hizmet vereceğini, diğer katların ise kiraya verildiği belirtildi.

 Başkan Esen YAĞCI, Hizmet Binasının 7 Mart 2022 tarihinde bitirilmesinin hedeflendiğini söyleyerek, katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.