Artvin'den Haberler

BASINDA HEMŞERİ DAYANIŞMASI

 

İçişleri Bakanlığı Kardeş Şehirler Projesi koordinatörü aynı zamanda Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Artvin Basını İle Bir-Araya Geldi

Hayati Akbaş

ARTVİN-İçişleri Bakanlığı Kardeş Şehirler Projesi koordinatörü aynı zamanda Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Uzun yıllar basın camiasında görev almış gazeteci-yazar aynı zamanda İçişleri Bakanlığı Kardeş Şehirler Projesi koordinatörü Ahmet Külekçi Artvin basını ile bir araya geldi. Artvin’de hem hemşeri hem de meslektaşları ile bir-araya gelmenin mutluğunu yaşadığını belirten Külekçi “Beni buraya davet eden Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Zeki Alkan’a ve bu ziyaretimize iştirak eden arkadaşlarımızla birlikte Artvin merkez ve ilçelerinde görev yapan bütün gazeteci dostlarımıza-büyüklerimize teşekkür ediyorum. Gazetecilik mesleğine Artvin’de başladım. Daha sonraki süreçte Trabzon’da 20 yılı aşkın aktif gazetecilik yaptım. Şu anda farklı bir görev de olsam da kalemimden ve mesleğimden hiç kopmadım. Gazetecilik hakkını teslim ettiği sürece çok önemli bir meslektir. Bu camiada çalışmak kolay değil, emek ister-gayret ister-sabır ve cesaret ister” şeklinde konuştu.9 Mart 2010 tarihinde Trabzon’da kurulan Trabzon Artvinliler Derneği Başkanlık görevini de yapan Ahmet Külekçi 4 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlık seçimlerine de adaylığını açıklamıştı.

Desteğimiz Külekçi Başkanımızla

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı(AGC)  Zeki Alkan’da Ahmet Külekçi başkanın çok yönlü ve başarılı bir kimliğe sahip olduğunu belirterek;  “Gönlümüz yüreğimiz elbette ki kendisi ile birlikte. Basın camiasına uzun yıllar hizmet vermiş, çalışmaları ile aldığı görevlerle her-kesimin takdirini toplamış Ahmet Külekçi kardeşimize Trabzon’daki cemiyet seçimlerde başarılar diliyoruz” dedi.

AGC başkanı Zeki Alkan, Külekçi’nin hiçbir dönem şartlar ne olursa olsun doğduğu memleketi de unutmadığını ifade ederek “Trabzon’da Artvinlilerin sesi-kulağı-gözü konumunda olan  Ahmet Külekçi başkanımız kardeş şehirler projelerindeki görevi ile birlikte Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi arasında gönül köprüleri kurdu. Karşılıklı ziyaretlerle birlikte birlik ve beraberliğimizin pekişmesini sağlayan önyargıların ortadan kaldırılmasına sebep olan bu anlamlı projeye Artvin basını ve şehri olarak bizlerde dahiliz. Üzerimize düşen her konuda gereğini yaparız” şeklinde konuştu.