Artvin'den Haberler

BAYRAKTUTAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

 

Çanakkale Geçilmez” CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü mesajı yayınladı.

 

Hayati Akbaş

 

ANKARA-“Çanakkale Geçilmez” CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü mesajı yayınladı.

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, “Çanakkale Zaferinin ve Kurtuluş Savaşının; bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadele ile kazanıldığını belirterek, ”Bölücülük ve irtica tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz günümüzde de laik Cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup koruyacağız” dedi.

Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünün gurur ve mutlulukla kutlandığını belirten Bayraktutan şunları kaydetti: ”Çanakkale’de düşman kuvvetlerine ‘dur’ diyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, gelecekte verilecek Kurtuluş Savaşıyla dalga dalga yayılacak bağımsızlık ve özgürlük rüzgârının da habercisi oldular. Ülkemize yönelik emperyalist saldırıyı püskürten ve ‘Çanakkale geçilmez‘ dedirten şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizden hem bugünümüz, hem de geleceğimiz için alınması gereken ders; bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir.

Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden Anadolu’nun dört bir yanından Çanakkale’ye gelen ve anayurdu savunmak için canını veren, kanını döken askerlerimiz, 102 yıl önce işgalcilere karşı omuz omuza mücadele ettiler. Çanakkale Zaferi de Kurtuluş Savaşı da bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadele ile kazanıldı. Bölücülük ve irtica tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz günümüzde de laik Cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup koruyacağız.

Bu inanç ve kararlılıkla Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.