Artvin'den Haberler

BAYRAKTUTAN ARTVİN’İN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI YAYINLANDI

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin’in kurtuluş günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Hayati Akbaş

 

ANKARA– CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin’in kurtuluş günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Kenti Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlamanın coşkusu ve gururu içerisindeyiz. 7 Mart 1921’de bir işgal sonlanmış, bu ülkenin kuzey doğusunun kurtuluşu müjdelenmiştir. Vatanına ve bayrağına bağlılığı, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisi ile tanınan Artvin, Ülkemizin medeniyet meşalesidir. Artvin işgal altında olan ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, düşmanı kovmuş ve özgürlüğüne kavuşmuştur.

 

Milli birlik ve beraberliğin öneminin daha çok kavrandığı şu günlerde, böyle anlamlı bir günün coşku ile Artvin’de ve tüm yurtta kutlanması, ulusal hafızamızı tazeleyecek; milletimizin ihtiyacı olan birlik ve beraberliğini güçlendirecektir. Bu güzel topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, halk kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla bir kez daha anıyor, emanetleri olan bu kutsal toprakların her zaman koruyucusu ve savunucusu olacağımızı bizzat belirtmek istiyorum. Biliyorum ki 7 Mart tarihi sadece Artvin’de ve ilçelerinde değil; Ülkemizin ve dünyanın saymakla bitiremeyeceğimiz birçok noktasında Artvinlilerin sevincine, heyecanına şahitlik edecektir.

 

Kurtuluş Gününü, birlik ve beraberlik duyguları ile kutluyor; bu ülkede demokratik katılımın ve mücadelenin arandığı, Cumhuriyet ve değerlerin altının çizileceği her karanlığa doğan güneş olan Cumhuriyet Kenti Artvin’in Milletvekili olarak Artvin’imizin Kurtuluşunun tüm Ulusumuza kutlu olmasını diliyorum”.