Artvin'den Haberler

BAYRAKTUTAN YUSUFELİ’NDE YANGIN BÖLGESİNDE

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayratutan, beraberinde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve İlçe Başkanları ile birlikte Yusufeli Dereiçi Köyünde yangın bölgesinde incelemelerde bulundu ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan beraberinde Önceki dönem Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP Artvin İl Başkan vekili İsmail Usta, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, Hopa Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akkaya, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Engin Erkan, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Arif Lokumcu, İl ve ilçe yöneticileri ile İl genel meclisi üyeleri ile birlikte önce CHP Yusufeli İlçe Başkanlığını ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

Buradaki görüşmenin tamamlanması ardından Dereiçi Köyü’nde geçtiğimiz günlerde çıkan Yangın bölgesinde incelemelerde bulunarak, hasar gören haneleri ziyaret etti. Bayraktutan burada yaptığı açıklamada “Yaraların ivedilikle sarılması adına çalışmalarımızı sürdürüyor, bir daha böyle felaketler yaşamamak umuduyla Dereiçi Halkına ve Tüm hemşerilerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Bayraktutan ve beraberindekiler Yusufeli Dereiçi Köyü ’ünün ardından Yusufeli Merkez’de Belediye Lojmanlarında çıkan yangında hasar gören bölgeye geçti. Burada yangını fark ederek daha büyük bir alana yayılmasını engelleyen Funda Börekçi ve vatandaşlarla bir araya gelen Bayraktutan, bölgede incelemelerde bulundu.

 

Bayraktutan ve beraberindekiler daha sonra Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir’i makamında ziyaret ederek Dereiçi Köyü ve Yusufeli Merkez’de çıkan yangınlar ile yaraların sarılması adına yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduktan sonra İlçeden ayrıldı..