Artvin'den Haberler

BAYRAKTUTAN, YUSUFELİ’NİN O SORUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

 

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Yusufeli halkı tarafından kendisine iletilen yeni yerleşim yerine ulaşımı sağlayacak olan viyadük inşaatının oluşturduğu sıkıntıyı TBMM’de gündem yaptı.

Hayati Akbaş

ANKARA-CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Yusufeli halkı tarafından kendisine iletilen yeni yerleşim yerine ulaşımı sağlayacak olan viyadük inşaatının oluşturduğu sıkıntıyı TBMM’de gündem yaptı. Yusufeli ilçesinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine bir kez daha taşıdı.

Bayraktutan’ın bu sefer ki gündem konusu Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerine geçişi sağlaması planlanan viyadük ile ilgiliydi. Bayraktutan konuşmasında hükümetin viyadükle ilgili sorunu yerinde görmesini talep etti. Bayraktutan, Meclis Genel Kurulunda kısa bir konuşma yaparak konuyu meclise taşımış oldu.

Bayraktutan, konuşmasına “Ben de sözlerimin başında Çanakkale Zaferi’nin komutanı, eşsiz komutan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum” şeklinde konuşmasına başladı.

Bu konu hükümetçe yerinde incelenmelidir

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, yaptığı konuşmada hükümetin konuyu bizzat yerinde incelemesi gerektiğini savundu. Bayraktutan, yaptığı konuşma da; “Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapılmakta olan bir Yusufeli Barajı var; Yusufeli Barajı’nda yeni yerleşim yerine geçişi sağlayacak bir viyadükle alakalı infial boyutuna ulaşan bir sorun var. Burada yeni yerleşim yeri bitmeden bir viyadük çalışması yapılıyor. Viyadük çalışmasının yapılacağı yerde esnaf ne yazık ki ciddi anlamda bir mağduriyet içerisinde. Bu inşaat çalışması nedeniyle esnafın, orada yaşamını sürdüren halkımızın ciddi anlamda bir sorunla karşı karşıya olduğu bir gerçek var. Bu nedenle Hükûmet yetkililerinin, Yusufeli ilçe merkezinde yapılmakta olan viyadükle alakalı bu sorunu yerinde görmesi açısından ve bu yanlıştan geri dönmesi açısından gerekli tedbirleri almasını ve bu konuda ilgili makamlara gerekli emirleri vermesini ve viyadüğün yapılmasının yeni yerleşim yeri yapıldıktan sonra gerçekleştirilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın konuyla ilgili olarak ayrıca bir soru önergesi vermesi de bekleniyor.