Artvin'den Haberler

BOĞALAR BABA LİSESİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Artvin Belediye spor Basketbol Takımı Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Erkekler Basketbol 2.Liginde ilimizi temsil edecek olan Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı parkede ki mücadelesinin yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında Artvin’de değişik okullara giderek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geliyor.

Sahada ki mücadelesinin yanı sıra okullarda öğrencilerle bir araya gelen Artvin Belediyesi Basketbol Takımı hayata ve spora dahil tecrübelerini öğrencilerle paylaşıyor.

Sosyal sorumluluk duygusuyla hareket etmeyi ihmal etmeyen basketbol takımı bu kapsamda Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi bir söyleşi düzenledi. Belediye basketbol Genel Menajeri Uğur Delikanlı, İdari Menajer Temel Öztürk, Oyuncular Çağatay Çevik, Can Yalman, Yiğit Emre Mirza, Fatih Güraslan, Yiğit Barışık konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Oyuncuların Çağatay Çevik burada gencecik bu ülkenin geleceği olan öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek bu buluşmanın gerçekleşmesinde emeği geçen okul yöneticilerine teşekkür etti. Basketbolcular tek tek kendilerini tanıtıp kısa bir şekilde spor hayatlarına ve yaşantılarına dair tecrübelerine öğrencilerle paylaştıktan sonra öğrencilerin sorularını içtenlikle cevapladılar.

Öğrencilerden spor yaparken eğitim hayatlarını ihmal etmemelerini isteyen basketbolcular eğitimle sporun paralel olarak yürütülebileceğini bunun en güzel örneğinin de kendilerini olduğunu söylediler. Takımda bulunan çoğu sporcunun üniversite mezunu ya da üniversite öğrencisi olduğunu ifade ederek spor yaparken basketbolla ilgilenirlerken asla eğitimlerini ihmal etmediklerini söyleyerek öğrencilerden de bu konuda duyarlı olmalarını istediler.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Genel Menajeri Uğur Delikanlı ise her yıl olduğu gibi sporu ve Basketbolu Artvin’e sevdirmeye devam ediyoruz. Bütün okullara giderek oyuncularımızı öğrencilerle kaynaştırıp daha sıcak bir ortam oluşturmak istiyoruz. Ayrıca bize her maçta destek olan öğrencilerimizle daha çok vakit geçirmek istiyoruz bu yüzden de bu söyleyişler bize büyük güç katıyor.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Menajeri Delikanlı son olarak bize bu imkanı sağlayan Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi okul Müdürümüz Sayın Erdoğan Öztürk ve Öğretmenler, Öğrencilere çok teşekkür ederim onlardan bir istediğim olacak bu Hafta Cuma Günü Spor Salonunumuz da oynayacağımız Orman Spor maçına bekliyoruz onlara bu maçta çok isteğimiz var dedi.

Artvin Belediyesi Basketbol takımı oyuncuları son olarak Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Spor Salonun da Öğrencilere Smaç gösterisi ve okul Müdürü Erdoğan Öztürk’e Basketbol topu hediye etti.