Artvin'den Haberler

BÖLGEMİZDE FARKLI BİR YATIRIM KEMALPAŞA’DA EYVA PRODUCTS AÇILDI

 

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA-Artvin’in Kemalpaşa İlçesinde yeni bir işyeri daha açıldı. Yeşim Lokumcu’nun kurucusu olduğu EYVA PRODUCTS Artvin KOSGEB desteği alarak bölgemizde yetişen doğal tarım ürünlerini kullanılarak tamamen yerli kozmetik ürünler üretilecek.

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkan vekili İsmail Uzun, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek’in de katıldığı ve birlikte açılış kurdelasını kestikten sonra birlikte işyerini gezdiler. Burada işletme sahibi Yeşim Lokumcu şu bilgiyi verdi. “Şirketi kurulum amacı Karadeniz’in ve bölgemizin hammadde potansiyelini ve istihdamını kullanarak yerli ürün üreterek kısa zamanda ihracat yapma seviyesine gelmektir” dedi..

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar  genç girişimciyi tebrik ederek “Bizler Kadın girişimcimiz sayın Yeşim Lokumcu’nun bölgemizde bu gibi girişim yapmasından dolayı kendisini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi..