Artvin'den Haberler

BORÇKA KAYMAKAMINDAN MURATLI ÇAY FABRİKASINA ZİYARET

2019 Yılı Son Üretim Gününde Muratlı Çay Fabrikasına Ziyaret

Hayati Akbaş

BORÇKA-Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Cumhuriyet Savcısı Adem Candemir ve kurum amirlerinden oluşan heyet ile birlikte ilçedeki Muratlı Çay Fabrikasında öğle yemeğinde buluştu.

Yemekte bir araya gelen heyete, Fabrika Müdürü Erdal Tohumcu tarafından müstahsilden alınan yaş çayın kuru çaya dönüşüm aşamaları gösterildi. Heyet üyeleri tarafından ilgi ile izlenen üretim aşamalarından sonra, Kaymakam Türker; ”İlçemizde tarımsal üretim çeşitliliği içerisinde önemli bir yeri olan çay ürününün tarladan sofraya kadar geçirdiği süreçleri yerinde görme fırsatı yakaladığımız bu ziyaretimizde, kurum amirlerimizle de istişare etme olanağı bulduk. Muratlı Çay Fabrikamızda yıllık 20.000 tonun üzerinde yaş çay işlenmekte ve çay ürünü ilçemizde yıllık 100 Milyon TL’lik bir katma değer sağlamakta. Kurum amirlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz bu tarz birlikteliklerin kurumlar arasındaki iletişim ve diyaloğu da üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

2019 yılı son üretim gününü fabrikada çalışan işçiler ile birlikte geçiren heyet üyeleri, çay ikramının ardından böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapması nedeni ile Fabrika Müdürü Erdal Tohumcu ‘ya teşekkür ederek, fabrikadan ayrıldılar.