Artvin'den Haberler

BORÇKA’DA AÇIKLANAN FINDIK ALIM FİYATINA İTİRAZ GELDİ.

BORÇKA’DA AÇIKLANAN FINDIK ALIM FİYATINA İTİRAZ GELDİ.

Emekli Milli Eğitim müdüründen açıklanan fındık alım fiyatlarına itiraz geldi

Hayati Akbaş

BORÇKA-Emekli Milli Eğitim müdüründen açıklanan fındık alım fiyatlarına itiraz geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık alımlarını tavan fiyat olarak 22 lira 50 kuruş olarak açıklamasının ardından düşüncelerini açıklayan Milli Eğitim emekli eski müdürü Ali Yaşar Bayramoğlu, açıklanan fiyatın enflasyon altında olduğunu,  Önceki yıllardaki fiyatı ile şimdiki fiyat arasında büyük fark olduğunu savundu. Ali Yaşar Bayramoğlu, rakamlarla yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Sayın Cumhurbaşkanımız 2020 Fındık fiyatını 22.50 YTL olarak açıkladı. Fiskobirlik 2005 de fındığı 7.050 TL’den aldı.2005 de bir dolar 1.34 TL. İdi.Bugünkü kura göre Fındık o zaman 40 TL.

2011 de Fındık 6,05 TL, bir dolar 1.55 TL, bugünkü kura göre 1 kg fındık 30 TL. Ne yazalım, ne diyelim başka,millet, halk uyumuyor,Borçka da fındık 20 TL, tüccarlarımıza rica ediyoruz, insaflı olsunlar.

Artvin eski milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı Sayın İsrafil Kışla’nın, bu durumu sayın cumhurbaşkanımızaarz etmesini ve sayın Cumhurbaşkanımızın bu Fiat’ı revize ederek vatandaşı mutlu edecek bir rakam açıklamasını bekliyoruz.”