Artvin'den Haberler

BORÇKA’DA BARAJ GÖLÜNDE KAYBOLAN KİŞİ İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

 

Borçka İlçesi Muratlı Baraj Gölünde İçinde Bulunduğu Teknenin Alabora Olması Sonucu Kayıp Olan Vatandaş İçin Arama Çalışmaları Yeniden Başladı.

Hayati Akbaş

BORÇKA-Artvin’in Borçka ilçesindeki Muratlı Baraj Gölü’nde 10 Mart günü teknelerinin alabora olması sonucu kaybolan Muhammet Ay (50) için başlatılan arama çalışmaları ekiplerin Trabzon’daki arama kurtarma operasyonuna katılmasından dolay bir müddet ara verilmişti.  Kayıp Polis memurunun bulunmasını ardından arama çalışmaları yeniden başladı.

İlçenin Muratlı Köyü’nde baraj gölüne açıldıkları teknenin alabora olması sonucu Ekrem Aydın (39) kıyıya çıkmayı başardı, Muhammet Ay ise suda kayboldu. Olaydan sonra AFAD ile Deniz Polisi dalgıçları botla girdikleri baraj gölünde arama çalışması başlattı.

Muratlı Barajı kapakları zaman zaman açılarak suyun çekilmesi ile Ankara ve Artvin’deki dalgıç ekipleri tarafından yapılan aramalarda da bir sonuç alınamadı.

Arama Çalışmasına Ara Verildi

Baraj gölünde ekiplerce başlatılan arama çalışmaları, Trabzon’un Maçka ilçesinde şüpheli bir aracı takibe aldıkları sırada dereye uçan otomobilde akıntıya kapılarak kaybolan polis memuru Mehmet Ayan’ı arama çalışmalarına katılmaları nedeniyle ara verildi. Aracıyla dereye ucan polis memurun cansız bedenine ulaşılmasının ardından, ekipler Borçka’daki arama kurtarma çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

33 Gündür Bulunamıyor

Artvin’in Borçka ilçesindeki Muratlı Baraj Gölü’nde 10 Mart günü teknelerinin alabora olması sonucu kaybolan Muhammet Ay (50) için başlatılan arama çalışmaları 33 gündür aralıksız sürüyor.

Arama çalışmalarına  Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ile Rize Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisinden oluşan 15 kişilik su altı ekibin katılmasına rağmen henüz bir netice alınamadı.