Artvin'den Haberler

BORÇKA’DA MİNİK ELLER ÜRETİYOR, 22.000 SEBZE FİDESİ MİNİKLERİN ELLERİYLE TOPRAKLA BULUŞUYOR

 

Hayati Akbaş

BORÇKA-Borçka Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Tarım İl Müdürü Dursun Okur, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye  Başkanı Ercan Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır,  Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal Portakal,  Borçka Ziraat Odası Başkanı Tolga İskenderoğlu, bazı kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, üretmek ve yetiştirmenin insanı en mutlu kılan faaliyetlerin başında geldiğini ifade ederek öğrencilere; ‘Sizler elinizdeki bu fidanları ilginizle,  sevginizle yetiştirerek İnşallah meyvelerini alacaksınız. Tıpkı biz eğitimcilerin sizlere emek verdikten sonra sizleri hayata dürüst, donanımlı, başarılı insanlar olarak kazandırmak gibi.  Sevgi ve özverinizle yetiştireceğiniz her fidanın en güzel meyveleri vermesi dileğiyle?

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammet Mustafa (SAV)’in Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” hadis-i şerifi de çevre sevgisinin önemini vurgulamaktadır” dedi..

Kahveci, sebze fidanı yetiştirme etkinliğini destekleyen Artvin Ziraat Odaları Birliği Başkanlığına, Borçka Ziraat Odası Başkanlığına ve öğrencilere teşekkür etti.

Programda katkılarından dolayı Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal Portakal,  Borçka Ziraat Odası Başkanı Tolga İskenderoğlu’na plaket takdim edildi.

Toplam 22.000 sebze fidanının dağıtımının yapılacağı Minik Eller Üretiyor etkinliğinde sebze dikiminin nasıl olması gerektiği konusunda eğitim amaçlı  okul bahçesinde sebze dikimi için hazırlanan alanda öğrenciler ve programa katılanlar tarafından sebze dikimi gerçekleştirildi.