Artvin'den Haberler

BORÇKALILAR BURSA’DA ÇOŞTU!

 

Artvin Borçkaspor yararına, Bursa’da 500 kişinin katılımı ile Merinos Kültür Merkezi’nde yemekli bir gece düzenlendi.

Ramazan Balcıoğlu

BURSA-Artvin Borçkaspor yararına, Bursa’da 500 kişinin katılımı ile Merinos Kültür Merkezi’nde yemekli bir gece düzenlendi. Gecenin organizasyonluğunu Artvin İli Borçka İlçesi Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Odabaş’ın yaptığı Uzman Dr. Adnan Demirci, Uzman Dr. Bülent Köse, Doç. Dr. Fatih Aydemir’den oluşan komite ile gerçekleşti.

Bursa’daki Artvinlilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen gecede her şey mükemmeldi. Özellikle Artvin’in gururu, sevilen işadamı İsmet Acar’ın geceye katılmış olması herkesi sevindirdi. Acar katılımı ile salonda büyük alkış aldı. Borçkaspor’un tanıtımı için sinevizyonda bugüne kadarki başarıları yansıtıldı.  Büyük alkış alan gösterimde Borçkaspor Yönetimi tam kadro olarak sahneye davet edildi. Kulüp Başkanı Şükrü Melek yaptığı konuşmada “Bizler sahaya elemizden geleni yansıttık, çabamız hak ettiğimiz yere çıkmak. Maddi manevi yanımızda olan sizlere Yönetim Kurulu’mdaki arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Sporda ne kadar sahalarda başarıyı yakalasak da her şeyin maddi güçle olduğunu bilmenizi isterim. Desteğinize ihtiyacımız var. ” dedi.

Ardından sahneye davet edilen, Dernek Başkanı Yüksel Odabaşı’ın “Birlik, beraberlik” çağırısı alkışı hak etti. Başkan konukların yoğun ilgisi karşısında böyle gecelerin tekrarlanacağını söyledi. Odabaşı’nın konuşmasında “Güzel yürekli Artvin’in insanları, hepinizi bu geceye katılımınızdan dolayı kutluyorum, Salonda, yüreği güzel, insan sevgisi ile yoğrulmuş, memleket için kalbi pır pır atan, çabalayan insanlar görüyorum. Bursa’da sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk içindeyim.  Bu gecenin anlamı, hepinizin bildiği, başarılı takımımız Borçkaspor’u desteklemek. Kilometrelerce yoldan gelmek, zamanını ayırmak, maddi destek vererek burada olmak özveri ister. Bu girişiminizi minnetle karşılıyorum. Sizler gibi dostlarımız olduğu için kendimizi şanslı hissediyorum. Bu gece, anlamı ve bütünlüğü içinde, hoş bir seda ile geçmesini diliyorum” dedi.

Artvin’in sevilen ve sagı duyulan İşadamı İsmet Acar, konuşması ile  Artvin için önemli konulara dikkat çekti. Acar “Hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum. Bu gecede sizlerle olmaktan onur ve mutlu olduğumu ifade etmek isterim.  Her yerde de ifade ediyorum, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türk olmak, Karadenizli olmak, özellikle de Artvinli olmaktan hayatım boyunca onur ve mutluluk duyduğum bir husustur. Bu gece siz Bursalalırın, Borçkaspor adına düzenlediği gecededeyiz. Geçtiğimiz gece Artvin Hopaspor adına düzenlelen geceye katılmıştım. Orada şunu da öğrendim, Artvin Hopaspor bir üst lige çıkmadan, arkasından gelen takımlar tur atlayamıyormuş. Durum böyle ise önce size destek verelim ki siz çıkın, Artvin’in diğer takımları da öyle gelsin diyerek desteğimi verdim. Artvin’de spor bizim gençlik yıllarımızda önemliydi. Özellikle Hopaspor diğer ilçelerden daha öndeydi. Hopaspor’’un o dönemde bir üst lige çıkması için büyük gayret gösterildi. Hopalılara sorsanız “Nerelisiniz” Hopalıyım derler, Artvinliyim demekte biraz zorlanırlar. Benden destek istediklerinde de Hopaspor’u “Artvin Hopaspor” yapacaksınız, şartım budur dedim. Öyle de oldu, Artvin Hopaspor olarak söyleniyor. Tüm ilçe kulüplerini desteklemeliyiz. Hangisi başarılı olursa onu üst tarafa taşımak şereftir. Bunu gönlümden söylüyorum, Rizespor 1. Lig’e çıkıyor da, Artvinspor neden çıkmasın? O nedenle Bursa’da Borçkaspor’a destek için duyarlı insanlardan oluşmuş ortamı görmekten mutlu oldum. Borçkaspor’a en üst seviyede destek olmaya gayret gösreteceğim. Önce bir Hopaspor’u bir üst Lige’e gönderelim. Ardından Borçkaspor gitsin. Hakemler tarafından Borçka Spor’umuzun Hakkı yenilirse eğer ilk karşılarında beni bulurlar. Artvin için emek veren bir abiniz olarak, daha uzun yillar sizlerle birlikte olacağım. Sevgiyle kalın” dedi.

ARTVİNLİLER TEK YÜREK OLDU

Gecenin en önemli anı ise başta Bursa olmak üzere İzmit, İstanbul, Sakarya, Yalova, Ankara ve İzmir’den gelen Sivil Toplum Kuruluşları’nın sahneye tek tek çağrılarak “Birliktelik” mesajının verilmesi. Bu günlerde çok ihtiyaç duyduğumuz birlikteliğin fotoğrafını da çekmek bana düştü. Fotoğrafla da kalmayıp bir de kamera ile bunu özelleştirdim. Artvin STK’ları isteseler her şeyi başarırlar ama bir türlü birleşemiyorlar. Böylelikle göstermiş olduk. Teşekkürler Bursa, teşekkürler Yüksel Odabaş ve Yönetimi’ne.

BU BİRLİKTELİKTE EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen gecede folklor ekipleri yaptıkları danslarla herkesi yerinden oynattı. Özellikle Oğuzhan Karahan’ın tulum dinletisi mukemmeldi. Merinos Kültür Merkezi’ndeki gecede sahne alan Erol Alkan ve Piyanist Olgun Karadeniz ile Artvin ezgileri dinlendi.

GECEYE KATILAN STK’LAR

Bursa Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Suat Özkan,

Bursa Artvin Vakfı Başkanı Osman Nuri Başaran,

ARSİYAD Başkanı Gürsel Durmuş,

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek

İstanbul Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Altunel,

İstanbul Dernekler Gfederasyonu Başkanı Kenan Satır,

İstanbul Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı Yılmaz Melek,

Bursa Artvin ve Kafkas Spor Kulübü Başkanı Salih Kocatepe,

Bursa Yusufelililer Derneği Başkanı Vekili Osman Çelik,

Mudanya Güzelyalı Artvin Derneği Başkanı Dursun Kurtuluş,

Bursa Artvin Şavşatlılar Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz,

İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın,

Gürsü ArtvinYusufeli Derneği Başkanı Feyyaz Demir,

Bursa Bertalılar derneği Başkanı Ali Kılıçel,

Bursa Artvin Yusufeli Yayalar Köyü Derneği başkanı İsmail Şenol,

Gürsü Artvin Yusufeli Dirniği Başkanı Abdullah Birgül,

Gürsü Yusufeli Demirdöven Köyü Derneği Başkanı Adem Demirci,

Gürsü Yusufeli Tekkale Derneği Başkanı Yusuf Yıkılmaz,

Gürsü Yusufeli Demirkent Köyü Derneği Başkanı Kasım Işık,

Bursa Yusufeli Taşkıran Köyü Derneği Başkanı Ömer Baş,

Gürsü Yusufeli Bostancılar Köyü Derneği Başkanı Ali Malak,

Bursa Yusufeli Dokumacılar Köyü Derneği Başkanı Nazım Kara,

Bursa Yusufeli Kobak Köyü Derneği Başkanı Ahmet Sarıkaya,

Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu,

08artvin Dergisi Genel yayın Yönetmeni Ramazan Balcıoğlu

Kocaeli Livaneliler Artvin Derneği Başkanı murat Söyer,

İzmit Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Alper Yazıcı,

Kocaeli Karamürsel Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şaban Yamak,

Kocaeli Kandıra Beylerbeyi Derneği Başkanı Ayhan Ayyıldız,

Kocaeli Baş İskele Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Osman Özen,

İstanbul Esenyurt Artvinliler Derneği Başkanı Ali Yazıcı,

Beylikdüzü Artvinliler Derneği Başkanı Namık Erkan Gök,

Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkan vekili Hacer Yıldız,

Gürcü Kültür Merkezi Temsilcisi Havva Aydın,

İSARF Temsilcisi Hasibe Özkan,

Ataşehir Artvinliler Derneği Başkanı Tuncay Akın Orhan,