Artvin'den Haberler

BÜYÜKÇEKMECE ÇEVRE DERNEĞİ ÜYELERİ YEŞİL ARTVİN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİLER

 

Türkiye’nin çevre sorunlarını yerinde görmek üzere ülkemizin birçok bölgesini gezen Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Artvin’e Gelerek Yeşil Artvin Derneği’ni Ziyaret ettiler.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesindeki madencilik faaliyetlerine karşı Yeliş Artvin Derneği öncülüğünde 25 yıldır mücadele Artvin halkının gerek ülkemizde gerekse dünyada vermiş olduğu barılı mücadelesiyle ün yapmış durumda.  Bu bağlamda Danıştay’ın son kararının ardından Yeşil Artvin Derneğine destekler devam ediyor.

Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği, bu bağlamda ülkemizin 81 ilini gezerek çevre sorunların yerinde görüyorlar.

Son olarak Yeşil Artvin Derneğini ziyaret eden Büyükçekmece çevre derneği, Yeşil Artvin Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Yeşil Artvin Derneği Nur Neşe Karahan ve Av. Bedrettin Kalın’ın yanı sıra dernek yönetiminin eşlik ettiği ziyarette. Karahan gelen ziyaretçileri Artvin halkının vermiş olduğu 25 yıllık süreci aktardı. Av. Bedrettin Kalın ise mahkeme sürecinden bilgiler verdi.

Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Dernek Başkanı Ömer Sert, “Türkiye’nin çevreyle ilgili tüm alanlarını yerinde görmek, yerinde tespit etmek için yapacağımız yardımlar neler olabilir.  Bunları tespit etmek için Türkiye’yi geziyoruz. Bugünde Artvin’deyiz Allah nasip etsin buradan yola devam edeceğiz. Artvin’de  çok duygulandım, Yeşil Artvin Derneğinin ve Artvin sivil kuruluşlarının ve tüm siyasi partilerinin Artvin konusunda birleşmeleri, Artvin konusunda müşterek hareketleri beni duygulandırdı. Çok mutlu oldum” dedi.

Toplantının sonunda ise Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Dernek Başkanı Ömer Sert çevre derneği adına Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve yönetimine plaket takdiminde bulundu.