Artvin'den Haberler

CANKURTARAN TÜNEL ÇIKIŞINDA KAZA 1 ÖLÜ BİR YARALI

Cankurtaran Tüneli çıkışında trafik kazası meydana geldi. Kazada askerden izine gelen Doğancan Kılıç (20) hayatını kaybederken 1 kişi yaralandı.

Hayati Akbaş

HOPA– Cankurtaran Tüneli Borçka çıkışında meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 1 kişide yaralandı. Yol kenarında park etmiş toz çimento taşıyan silobaz kamyona çarpan özel otomobilin sürücüsü Doğancan Kılıç hayatını kaybederken, araçta bulunan Hasan Yavuz ise yaralandı. Hasan Yavuz Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Doğancan Kılıç, askerden izinli olarak gelmiş, terhisine ise 1,5 ay kalmıştı.

Murgul’u bir kere daya yasa boğan kaza sonrası hayatını kaybeden Doğancan Kılıç’ın cenazesi Murgul Merkez Camii’nde öğlene müteakip kılınan Cenaze namazının ardından Ardıçlı(Durça) Köyünde toprağa verilecek. Murgul son yıllarda gerek iş kazaları, gerekse trafik kazası sonucu bir çok gencini kaybetmişti. Bu kaza sık sık gündeme gelen ve en çok da Artvin Merkez Suhızarı Mevkii’nde yaşanan yol kenarı kamyon parklanmalarını bir kere daha gündeme taşıdı. Vatandaşlar bu kamyonların görüş mesafesini düşürdüğü için kazalara neden olduğunu söylediler.