Artvin'den Haberler

CENNET SİZİ BEKLİYOR, 08.08’DE HAYDE ARTVİN’E

 

8.08’DE HAYDE ARTVİN’E

ARTVİN, YERİNDE TANITILACAK

Hayati Akbaş

ARTVİN– Kocatepe; ”Artvin’de ilkini yapacağımız bu otantik fuar ben inanıyorum ki nasıl ki büyük şehirlerde şehir tanıtım günleri bir adet bir gelenek haline geldiyse Artvin’le birlikte yerinde tanıtım bir adet bir gelenek haline gelecek. ”dedi.

Artvin’de ilk defa düzenlenecek ve bundan sonraki yıllarda 08.08’de geleneksel olarak yapılacak olan Artvin Kültür Sanat Tanıtım ve Yöresel Ürünler fuarı tanıtımı için Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ulusal ve yerel medya temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Artvin’in prestij mekanlarından Çoruh Park’ta bulunan Kent Park Kafe’de gerçekleştirilen Basın toplantısına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Bursa  Artvin ve  Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Feyyaz Demir,  Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Zeki Alkan, Artvin Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmet Başar, Fuar organizatörü  Musa Tunoğlu, ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı.

“Cennet sizi bekliyor, 08.08’de Hayde Artvin’e”

İlimizde ilk kez düzenleyeceğimiz ve her yıl 8 Ağustos, yani 08.08’de tarihlerinde gerçekleşecek olan ‘Artvin Tanıtım Günleri’ önceci basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in ilçelerinde bulunan yöresel, kültürel, sanatsal ve turizm canlılığı hedeflendiği birinci Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünlerin Tanıtıldığı fuarının Türkiye’ye basın mensupları aracılığıyla duyurmayı hedeflediğini söyledi.

Başkan Kocatepe; “ Artvin’imizi şimdiye kadar Ankara’da İstanbul’da, Bursa’da, İzmir’de tanıttık. Bu tanıtımlarda güzel işler oldu, birde düşündük ki başka şehirlerin yanı sıra birde bu şehrin yerinde tanıtıma ihtiyacı var.

Bu şehrin dışarıdan birilerinin getirilmesine ihtiyacı var. Projemizin sloganı da  “Cennet sizi bekliyor, 08.08’de Hayde Artvin’e” Ağustos ayının Artvin’de hareketli geçecek.

Programın Salı günü başlayacağını belirten Belediye Başkanı, “sekiz gün sürecek olan programda, Çoruh parkta yeme içme ve tanıtım çadırları olmak üzere iki konsepte stantlar açılacak. Yapılan her çalışmadan ilçelerimizle birlikte bir birimizi destekleyecek şekilde çalışacağız” dedi. Etkinlikler akşam18.00’dan sonra gerçekleşeceğini ifade eden Kocatepe, her gün bir ilçenin tanıtımı olacağını söyledi.

Tüm İlçelerimiz Fuarda Yer alarak Tanıtımını yapacak

Artvin merkez ve ilçelerde ki vatandaşlar fuara ne kadar çok dâhil edilirse o kadar şehrin tanıtımına, turizmine, ticaretine, kültürüne ve bundan sonra ki yaşamına katkı sağlayacak.

Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Artvin fuarının eksiklikleri olabilir ama biz bu eksikliklere rağmen fuarımızın muhteşem olmasını istiyoruz.  İlçe belediyelerimizle kaymakamlıklarımızla koordineli çalışıyoruz. Her ilçeden açılış günü buraya araçlar kaldırılacak. Ayrıca her gün ilçeler kendi tanıtımını yapacağı bir program hazırladık. Her gün bir ilçe ziyareti yapılarak akşamında da fuar alanın da o ilçenin tanıtımı olacak.

Artvin’le birlikte Yerinde tanıtım bir adet haline gelecek

Artvin’de ilkini yapacağımız bu otantik fuar ben inanıyorum ki nasıl ki büyük şehirlerde şehir tanıtım günleri bir adet bir gelenek haline geldiyse Artvin’le birlikte yerinde tanıtım bir adet bir gelenek haline gelecek.  Bunu da biz yaparız.   Medya, işin en önemli merkezinde yer alıyor. Sizlerin bu konuya sahip çıkmanızı benimsemenizi istiyoruz.

Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası

Artvin’de bu yıl bir ilk daha gerçekleşerek 12 – 13 Ağustos tarihlerinde fuarımızla birlikte Artvin’in geleneksel bir tanıtımı olan Boğa güreşleri Türkiye şampiyonası olacak. Muğla’dan Aydın’dan Rize’den Erzurum’dan akredite edilmiş şampiyon boğalar gelecek. Her kategoride 4 boğa olmak üzere yarı final ve final güreşleri yapılacak.  Bundan sonra ki 8 Ağustos’ta ki fuarımızın bir günün boğa güreşleri olacak.

Bu sene arkadaşlarımız Nazım Bey ve Musa Bey organizasyon konusunda bize yardımcı oluyor. Bu yıl bir başlangıç yapmış oluruz. Başlangıçlar zordur.  El birliğiyle bu işi kolaylaştıracağız.”

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Kocatepe, Fuarın Artvin tanıtımına önemli katkı sunacağından herkesin elini taşın altına koymasını istedi.

Konuşmalar sonrasında Fuar organizatörü Musa Tunoğlu, program akışıyla ilgili detaylı bilgi vererek çekinilen hatıra fotoğrafı ile kahvaltı sona erdi.