Artvin'den Haberler

CİTTASLOW ŞAVŞAT DÜNYAYA TANITILDI

 

Cittaslow Şavşat Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen BIT (Borsa Internazionale del Turismo) uluslararası turizm fuarında Cittaslow Türkiye standında tanıtıldı.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Cittaslow Şavşat Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen BIT (Borsa Internazionale del Turismo) uluslararası turizm fuarında Cittaslow Türkiye standında tanıtıldı.

İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’nda Cittaslow Şavşat’ın da aralarında bulunduğu 14 Cittaslow üyesi kentin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile konaklama tesislerinin tanıtımı yapıldı.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yapmış olduğu açıklamada: “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cittaslow Türkiye Başkenti Seferihisar Belediyesi ve Şavşat Belediye Başkanlığımız koordinasyonunda birçok farklı ülkenin profesyonel turizm sektörü yetkililerinin ve seyahat severlerin katıldığı fuarda dört mevsim güzellikler şehri Cittaslow Şavşat’ımızın her yönüyle tanıtımının yapılmış olması kentimizin turizm açısından gelişmesi için büyük önem arz etmiştir.

Farklı kültürlerin, farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir sektör olan turizm aynı zamanda Cittaslow markası gibi yerel kalkınma modelidir.

Bu nedenledir ki; Turizm hizmetle gelişir, sevgiyle büyür sözüyle çıktığımız yolda ‘dağların koynundaki Cennet’te bulunan potansiyeli gerekli tanıtımları yaparak Milano BIT fuarında olduğu gibi her fırsatta değerlendiriyoruz.

Bizlerin kardeşçe huzur içinde yaşadığı kentimizde kalkınma açısından önemli olan turizm hareketliliğinin gün geçtikçe artacağı inancındayız ve çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir” dedi.