Artvin'den Haberler

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ ERKAN ERGEN HOPA TSO’DA

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ ERKAN ERGEN HOPA TSO’DA

17 – 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde gerçekleştirilen U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Avrupa Üçüncüsü Erkan Ergen Hopa TSO’yu ziyaret etti..

Hayati Akbaş

HOPA-17 – 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde gerçekleştirilen U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Avrupa Üçüncüsü Erkan Ergen Hopa TSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis Üyesi Meriç Burçin Özer ile bir araya geldi.

Başkent Üsküp’te gerçekleştirilen organizasyonda Türkiye’yi 77 kiloda temsil eden Erkan Ergen, üçüncülük müsabakasında Belaruslu Mikita Kazakou’yu 7-2 mağlup ederek bronz madalya elde etti.

Başkan Akyürek, “İlimize ve Ülkemize bu gururu bize yaşattığı için sporcumuza teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonası’nda bayrağımızı dalgalandırdığı için yürekten kutluyorum. Erkan kardeşimiz genç nesillere çok güzel örnekler sunuyor. Çalışmayla, azimle her zorluğun üstesinden gelinerek nasıl başarılı olunacağını göstermiş oldu. Milli Güreşçimize başarılarla dolu bir spor hayatı geçirmesini temenni ediyorum.”İfadelerini kullandı.

Başkan Akyürek Milli Sporcuya başarısından dolayı altın hediye etti.