Artvin'den Haberler

ESKİ MİLLETVEKİLİ ERDEM, MEMLEKETİ ŞAVŞAT’TA TOPRAĞA VERİLDİ

 

 

Tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden eski Artvin Milletvekili Ekrem Şadi Erdem, son yolculuğuna uğurlandı.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden eski Artvin Milletvekili Ekrem Şadi Erdem, son yolculuğuna uğurlandı.

Ankara’da vefat eden eski Eski Artvin Milletvekili Ekrem Şadi Erdem, memleketi Artvin’in Şavşat ilçesinde toprağa verildi.

Tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden ve dün akşam saatlerinde cenazesi Artvin’in Şavşat ilçesine getirilen Erdem için Şavşat Merkez Camiinde öğle vakti tören düzenlendi.

Törene, Erdem’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Şavşat Kaymakam Vekili Muhammet Furkan Sancaktutar, Şavşat Belediye Başkan Vekili Mithat Altun, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada düzenlenen cenaze namazının ardından Erdem’in cenazesi Çayağzı Köyü Mezarlığı’nda defnedildi.

Evli ve 4 çocuk babası olan Erdem, 1933 yılında Şavşat’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Serbest avukatlık ve gazetecilik yapan Erdem, 15. Dönem Artvin milletvekili olarak parlamentoda görev aldı.