Artvin'den Haberler

HEMŞEHRİMİZ AHMET KÜLEKÇİ’YE YENİ GÖREV

 

Artvinli hemşerimiz Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, HEGEM Basın ve Halkla İlişkiler Merkezi Müdürü oldu.

Hayati Akbaş

TRABZON-Merkezi Ankara’da olan Şiddetle Mücadele Vakfı(HEGEM) üst kurulların aldığı kararla birlikte Ahmet Külekçi HEGEM Basın ve Hakla İlişkiler Merkezi Müdürlük görevine getirildi.

HEGEM Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Hayati Akyol, Vakıf Proje Kurulu Başkanı Prof.Dr. Salih Çepni ve Vakıf Bilim Başkanı Prof.Dr. Zahir Kızmaz ve Vakıf Genel Başkanı Adem Solak imzasıyla Külekçi Vakfın yönetimi adına Türkiye sathında kanuni temsilcilik hakkını kazandı.

Türkiye’de ilk “Şiddetle Mücadele Derneği”, ilk “Şiddetle Mücadele Vakfı” ; üniversitelerde ise ilk “Şiddet ve Suçla Mücadele Araştırma Uygulama Merkezi” kuruluşlarını gerçekleştiren HEGEM Başkanı Adem Solak, Ahmet Külekçi’nin özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde kardeşlik projesi gönül köprüsü projesi kapsamında önemli çalışmaları olduğunu hatırlatarak HEGEM çatısı altında önemli çalışmalara imza atacağını dile getirdi.