Artvin'den Haberler

HOPA’ DA BOCCE TURNUVASI DÜZENLENDİ

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Hopa Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde ve Hopa İlçe Şehir Stadında Bocce turnuvası düzenlendi.

Hayati Akbaş

HOPA-Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Hopa Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde ve Hopa İlçe Şehir Stadında Bocce turnuvası düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya Hopa  Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ziyaret etti. Bocce Sporu hakkında 2.Kademe Antrenörü Huriye Türkmen ‘den bilgi aldıktan sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Zafer Yazıcı ile birlikte Bocce oynadı. Kaymakam Canpolat, sporculara teşekkür edip başarılar diledi.

2.Kademe Antrenörü Huriye Türkmen, 2015 yılından beri Hopa’da oynanmaya  devam eden Bocce branşı ilçemizde zamanla yaygınlaşmaya başladı. Özel Sporcular Türkiye Şampiyonası Türkiye 6.lığı, Okul Sporları küçükler kız – erkek, yıldızlar kız kategorilerinde İl Birincilikleri  olduğu ve gelecek   zamanlarda hem nicelik hem nitelik olarak verimliliği arttırması  planlanmaktadır. Bocce sporu fazla bilinmemekle beraber bilenler tarafından çok sevilen ve oynanırken çok eğlenilen bir spor dalıdır. Bocce oyununda amaç atılan veya yuvarlanan topun pallino’ya(hedef topa) yakın olmasını sağlamaktır. Oyuna başlayan takım önce pallino’yu sonra kendi topunu atar. Ardından sırayla kendi atışlarını gerçekleştirir. Takımların ellerindeki topların bitmesiyle bir raunt sonlanmış olur. Pallinoya rakip takımdan daha yakın olan her top için bir puan kazanılır. Toplamda 13 sayıyı alan oyunu kazanır” açıklaması yaptı..