Artvin'den Haberler

HOPA KAYMAKAMI CANPOLAT 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat 8 Mart Kadınlar günü nedeniyle mesaj yayınladı.

 Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat 8 Mart Kadınlar günü nedeniyle mesaj yayınladı. Kaymakam Canpolat mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kadınların eşitlik, özgürlük ve daha iyi yaşam şartları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesi olan 8 Mart, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulması, insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasinin benimsenmesiyle yaşamın her alanında başarı ile yerini almıştır.

Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımıza her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur.

Atatürk, ‘Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ sözüyle kadının gerçek değerine dikkat çekmiştir. Dolayısıyla kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir.

Bu duygularla özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım”.