Artvin'den Haberler

HOPA KAYMAKAMLIĞI TARIMLA UĞRAŞAN VATANDAŞLARLA İLGİLİ UYARIDA BULUNDU.

Hopa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada tarımla uğraşan vatandaşlarla ilgili yeni bir karar alarak suiistimalin önüne geçilmesi için herkesin duyarlı olmasını bekledikleri açıklandı.

Hayati Akbaş

HOPA– Hopa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada tarımla uğraşan vatandaşlarla ilgili yeni bir karar alarak suiistimalin önüne geçilmesi için herkesin duyarlı olmasını bekledikleri açıklandı.

Konuyla ilgili Hopa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Değerli Vatandaşlarımız; Bildiğiniz üzere köyde tarım arazisi olan, tarımla uğraşan vatandaşlarımız ilgili köyde tarım arazisi olduğunu bildirir ÇKS belgesi ile ikametlerinden tarım arazisinin olduğu köylere gidebilmektedir.

Ancak yapılan denetimlerde bu belgelerin tarımsal faaliyet dışında başka yerlere gitmek amaçlı günübirlik gidiş geliş için kullanılarak suistimal edildiği tespit edilmiştir.

ÇKS belgesi olan vatandaşlarımız, 1. dereceden yakınları ile tarım arazisinin olduğu köye gidebileceklerdir ancak sokağa çıkma kısıtlaması sona erene kadar gittikleri köylerinden geri dönemeyeceklerdir.

Köyde kalacak yeri olmayan, tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız ise muhtarlarından aldığı durumunu bildirir yazı ile gidiş geliş yapabileceklerdir.

Muhtarlarımız sadece köyde evi olmayanlar için belge vereceklerdir, belgeler imzalı mühürlü olmalı, vatandaşlarımız kolluk kuvvetlerine ibraz etmek üzere mutlaka bu belgeleri yanlarında bulundurmalıdır”.