Artvin'den Haberler

HOPA TSO EĞİTİME KATKI YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Hüsnü Ciner İlkokulunda Beceri Atölyesi(Müzik-Sanat Merkezi) kurulması projesine Hopa Ticaret ve Sanayi Odası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle paydaş oldu.

Hayati Akbaş

HOPA-T.C. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat’ın himayelerinde Hüsnü Ciner İlkokulunda Beceri Atölyesi(Müzik-Sanat Merkezi) kurulması projesine Hopa Ticaret ve Sanayi Odası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle paydaş oldu.

Projenin tamamlanması için gerekli olan 120.000 TL’nin 40.000 TL kısmını Hopa Ticaret ve Sanayi Odası üstlenerek eğitime olan desteklerine devam etti. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek yaptığı değerlendirmede ‘Kaymakamımız Sayın Abdurrezzak Canpolat himayesinde sürdürülen bu projeye imza attığımı bu projeyle paydaş olmak bizlerin eğitime verdiği önemin bir göstergesidir. Proje sayesinde öğrenilen her türlü bilgi, beceri ve tutumun bir davranış olarak ortaya çıkmasının ötesinde, çocukların edineceği becerilerin kendilerine ve topluma doğrudan hizmet edebilecek bir yetkinlik olarak yerleşmesine fırsat sağlanacaktır’ ifadelerini kullandı.