Artvin'den Haberler

HOPA TSO’DA OSMAN AKYÜREK VE EKİBİ 5’DE 5 YAPTI.

 

Hopa TSO’da yapılan kongrede Osman Akyürek ve ekibi 5 grubun 5’ini de kazandı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa hafta sonu bu kongreye kenetlendi. Hopa TSO Atatürk Konferans salonunda düzenlenen ve katılımın yüzde 95’e yaklaştığı kongrede 3 aday listeleri ile aday oldu. Mevcut Başkan Osman Akyürek, Mustafa Çelik ve Zekeriya Yalçın’ın yarıştığı seçimlerde Osman Akyürek ve ekibi 5 grubun 5’ini de kazanarak TSO tarihinde bir ilki gerçekleştirildi.

Seçimler sonunda 1 grupta kıran kırana bir seçim yarıştı. Sayım sonucunda 127 üyenin 115’inin oy kullandığı görüldü ve 3 oy farkla 44’e 41’le Osman Akyürek’in listesinden Hasan Durmuş, Arif Lokumcu, Muhammet Uzunkaya ve yedekten de Tolga Çakır seçimin galibi oldu.

2 Grupta 53 üyenin 45’i oy kullanırken Osman Akyürek’in listesi 27’ye 14 farkla  İsmet Başar, Hakan Arslan ve yedekten de Aydın Tatar kazandı.

3 Grupta 86 üyenin 81’i katılarak oy kullandı. Kullanılan oyların 35’ini alan Osman Akyürek Listesinden Okan Poyraz, Alişan Ender Topaloğlu Yener Balkaya kazanırken, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de yedeklerde kazanan isim oldu.

4 Grupta 101 üyenin 96’sı oy kullandı. Kullanılan oyların 41’ini alan Osman Akyürek listesinden Bülent Bayrak, Kemal Gazioğlu ve Şükrü Aydemir kazanırken, Ertan Topal’da yedeklerden seçimi kazanan isim oldu.

5 Grupta 79 üyenin 71’i sandık başına giderek oy kullandı. Osman Akyürek’in kendisinin de bulunduğu grupta Akyürek 35’e 23 fark atarak kazandı. Bu grupta Osman Akyürek’le birlikte Gökhan Bıyıklı ve Tayfun Yazıcı seçimi kazanan isimler oldu,. Hüseyin Yazıcı’da yedeklerden seçimi kazanan isim oldu.

Seçimler sonrası diğer adaylar Mustafa Çelik ve Zekeriya Yalçın seçimi kazanan Osman Akyürek’i ayrı ayrı tebrik ettiler.

Seçimler sonucu kısa bir teşekkür konuşması yaparak seçimi kazanan ekibini, kendilerine güvenerek oy verenlere teşekkür ederek “Bugün yapılan bu seçim sayfasını biz kapatıyoruz. Kazanan Hopa olmuştur. Mustafa ve Zekeriya arkadaşlarımızla da biz yarın yine Hopa’nın çözümlenecek sorunlarında el ele vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Biliyorsunuz bizim projelerimiz var, bu projelerimizi takip etme anlamında ve Hopa’mız ekonomisini daha da canlandırmak için biz yeniden yola çıkmıştık. Şimdi aynı hızla çalışmaya devam edeceğiz. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.