Artvin'den Haberler

HOPA TSOTOBB ARTVİN İLİ KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

TOBB Artvin İli Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB Artvin İli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Hayati Akbaş

HOPA-Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir bir araya gelemeyen TOBB Artvin İli Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB Artvin İli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı, Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt ve Meclis Başkanı İrfan Yıldırım’ın da katıldığı toplantıya TOBB Artvin İli Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hatice Nur Ersöz, TOBB Artvin İli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hakan Arslan başkanlık ederken geç ve kadın girişimciler kurulu üyeleri toplantıda hazır bulundu.

Hopa TSO tanıtım filmi ile başlayan toplantı İcra Komitesi Başkanlarının faaliyetleri ve planları hakkında bilgi vermesiyle devam etti. Tüm katılımcılar kendilerini tanıtarak bundan sonraki süreçte girişimciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması noktasında sorumluluk alınması hususunda fikir birliğine varıldı.

Gelecek toplantıya kadar tarım ve organik üretim ile ilgili çalışma yapılmasına, ilde seracılık sektörünün mevcut durumunun analiz edilmesine ve bu konuda mevcut olan devlet desteklerinin araştırılmasına karar verilerek yerel üretimde ivme kazandırılması hedefi ortaya kondu. Bir sonraki toplantının bu ana gündem maddesi ile başka bir ilçede gerçekleştirilmesine karar verildi.