Artvin'den Haberler

HOPA YELKEN VE İHTİSAS KULÜBÜ DERNEĞİ KURULDU

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, öğrencilere yelken sporunu tanıtıp sevdirmek, denizlerimizin imkânından yararlanmak için Hopa Yelken ve İhtisas Kulübü kuruldu.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, öğrencilere yelken sporunu tanıtıp sevdirmek, denizlerimizin imkânından yararlanmak için Hopa Yelken ve İhtisas Kulübü kuruldu.

Hopa Yelken ve İhtisas Kulübünün yapılan ilk genel kurulunda Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın başkanlığa seçildi.

Asıl amaçlarının öğrencilerimizin yeteneklerini sergileyebileceği bir alan açmak olduğunu belirten Başkan Sezai AYDIN; gelecekte deniz kıyılarımızda optimist tekneler ve laserlerin gezdiği, gençlerimizin bu sporla yoğun olarak ilgilendiği bir alan yaratmak için yeni göreve gelen yönetim ile birlikte çalışmalara başlanacağını;Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen 2023 Eğitim Vizyonu ışığında geleceğe, geleceğimize emin adımlarla yürümek için Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geliştirdiği çalışmalara bir yenisini eklemeni verdiği heyecanla Hopa halkının geleceğine hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

YapılanGenel kurulda Yönetimkuruluşuisimlerdenoluştu: BaşkanSezai Aydın, üyelerAytekinGürbulak, Emrullah Hoorozoğlu, Ümit Aslan veMecitydemir .Yönetimkurulu yedek üyeliklerine de Osman Gürsel, Emgi n Dursun, Ali YaşarHoşver, Gökhan Özdemir veYaşar Özkan’dan oluştu.

Denetlemekuruluna da Harun Yüve, GürselSeçkinveCenkÖzkazançseçilirken yedek denetlemekuruluna da Mehmet HGökmenTemelkaya, AyçaÇağraşveDuyguDişliDağıstanlı’danoluştu.

KongresonrasıBaşkan Aydın dernekyönetimindegörevalanlarateşekkürederek: “Bugün bizlere yeni bir alan yaratan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.