Artvin'den Haberler

HOPA’DA 14 MART İLKOKULU ETWİNNİNG OKULLARINDAN OLDU

Hopa 14 Mart İlkokulu eTwinning uygulamalarında süreç sonunda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile eTwinning okulu unvanını almayı başardı. 

Hayati Akbaş

HOPA– Hopa 14 Mart İlkokulu eTwinning uygulamalarında süreç sonunda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile eTwinning okulu unvanını almayı başardı.

eTwinning, Avrupa okullarının gerekli altyapıyı sağlayarak Bilgi ve İletişim Teknolojilerini kullanarak iş birliği yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir Avrupa Komisyonu girişimidir.

eTwinning, iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+’a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın “Başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyor daim olmasını temenni ediyoruz” mesajı verdi..