Artvin'den Haberler

HOPA’DA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

HOPA’DA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Hopa Hüsnü Ciner İlkokulunda düzenlenen programa katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini öğrencilerle birlikte çaldı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Hüsnü Ciner İlkokulunda düzenlenen programa katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini öğrencilerle birlikte çaldı.

Hopa Hüsnü Ciner İkokulu bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal marşının okunması ile başladı. Öğrenciler program başlangıcında şiirler okudular.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar programda yapmış olduğu selamlama konuşmasında “Bugün sadece okullarımız açılmıyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerine ve okullarına kavuşuyor; büyük bir özlem sona eriyor. Sağlık sorunlarını konuşmadan huzur içinde başarılı bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ederim.” dedi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk yaptığı açılış konuşmasında “Ülkemizde, 2021- 2022 eğitim öğretim yılının ilk ders zili bugün çalıyor. Bugün, uzun süredir sessiz kalan okul bahçelerimiz sizlerin bitmeyen enerjisi ile tekrar canlanacak. Bu bağlamda sizlerin bu enerjisi ile şehirlerimizin de ayrı bir hareketlilik kazanacağına inanıyorum.” dedi. Artvin Valiliği olarak eğitim öğretim yılının eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını yakından takip edeceklerini belirten Sayın Doruk “Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi minnetle anıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program sonunda ilk ders zili çalınarak öğrenciler sınıflarına geçtiler. Vali Doruk ve beraberindekiler sınıfları ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdiler.

Programa; Hopa Kaymakam Vekili Mehmet Şerif Olcaş, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış, veliler ve sivil toplum kuruluşları katıldı.