Artvin'den Haberler

HOPA’LI KARATECİLERDEN HOPAPORT’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Bursa’da yapılan Kyokushin Karate Türkiye Şampiyonasında 26 kişilik ekiple katılan ve şampiyona sonunda 1 Türkiye Şampiyonu olmak üzere 13 madalya ve 3 kupayla Hopa’ya dönen Karatecilerden HOPAPORT’a teşekkür ziyareti

Hayati Akbaş

HOPA– Bursa’da yapılan Kyokushin Karate Türkiye Şampiyonasında 26 kişilik ekiple katılan ve şampiyona sonunda 1 Türkiye Şampiyonu olmak üzere 13 madalya ve 3 kupayla Hopa’ya dönen Karatecilerden HOPAPORT’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

HOPAPORT Toplantı salonunda genç Karatecileri sıcak bir ilgi ile karşılayan Genel Müdür Meriç Burçin Özer minik sporcuları tebrik etti. Ziyaretleri hakkında bir konuşma yapan Hopa Kyokushin ekibi antrenörü Metin Ay kuruluşlarının kısa bir süre olmasına rağmen şimdiden geleceğin başarılarına yelken açtıklarını ifade ederek “Bursa’da düzenlenen ve resmi bir statüde yapılan şampiyonaya 26 kişilik sporcu kafilesi ile gittik ve Turnuva sonunda 1 Türkiye birinciliği, 2 Türkiye ikinciliği ve 11 tanede Türkiye üçüncülüğü kazanarak büyük bir başarıya imza attık.

Bursa’da düzenlenen Türkiye Şampiyonasına katılmamızda başta Hopa Kaymakamımız Sayın Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanımız Sayın Nedim Cihan, TSO Başkanımız Sayın Osman Akyürek ve HOPAPORT Genel Müdürü olarak Şahsınız olmak üzere ve Hopa İş dünyasının verdiği destekler bizim bu başarıyı yakalamamızda önemli rol oynamıştır. Bu vesile şahsınız nezdinde HOPAPORT’a da teşekkür ediyoruz”  dedi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Minik karatecileri ve hocaları başarılarından dolayı tebrik etti. Özer yaptığı konuşmada sporu önemsediklerini ve imkânları ölçüsünde eğitim ve spora destek vermeye çalıştıklarını ifade ederek “Biz HOPAPORT olarak ciddi bir iş yapıyoruz ve Ülkemiz ve İl’imiz ve İlçemiz ekonomisine katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu süreçte başta eğitim başta olmak üzerespora’ da destek vermeye çalışıyoruz. Verdiğimiz desteklerin sonuçta böylesine güzellik ve başarıları da beraberinde getirmesinin sevincini yaşıyorum şu an. Görüyorum ki geleceğin şampiyonları artık Hopa’dan da çıkacak. Nisagül Büyük kızımızın Türkiye Şampiyonası olmasına inanın çok sevindim. Demekki Uluslararası şampiyonalarda önümüzdeki yıllarda artık Hopa ismini sıkça duyacağız.

Buradan bir mesajda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hopa İlçe Müdürlüğüne vermek istiyorum. Böylesine geleceği parlak ve şimdiden elde ettikleri başarılarla adından söz ettiren bir ekibe destek olmayacaksınız da kime olacaksınız. Biz destek olmaya çalışıyoruz ama Devletin sizleri kabullenmesini önemli görüyorum. Spor için ayrılan bütçeden sporun her branşına destek mutlaka verilmelidir. Bu destekten mutlaka sizlerde yararlandırılmalısınız.

Bir kez daha Metin Hoca’mızı bu başarının mimarı olarak tebrik ediyorum. Genç sporcularımızın gözlerinin içinin gülmesi beni fazlası ile mutlu etti. Ziyaretiniz için tekrar teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını can-ı gönülden temenni ediyorum” dedi.

Ziyaret günün anısına fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.