Artvin'den Haberler

İSRAFİL KIŞLA ARTVİN’DE  

İSRAFİL KIŞLA ARTVİN’DE

 

Vali Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ile birlikte Artvin Valiliği bünyesinde planlanan Tarihi Artvin Sokağı ve Artvin Marka Ürünler Mağazaları Şubesinde incelemelerde bulundu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Vali Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ile birlikte Artvin Valiliği bünyesinde planlanan Tarihi Artvin Sokağı ve Artvin Marka Ürünler Mağazaları Şubesinde incelemelerde bulundu.

Çoruh havzasının engin orman denizleri, başı göğe değen, Zümrüt örtülü̈ tepeleri arasında; kadife yeşili bir yamaca bembeyaz inciler gibi saçılmış̧ kadim şehir Artvin’e girenler kendilerini; tarih kokulu derin bir nefes aldıran nostaljik bir sokakta buluyor.

Tarihî Artvin konseptine uyumlu şekilde yöresel motiflerle bezeli caddelerin, sokakların ve binaların olduğu bir atmosfer içine şehir hatıralarıyla dolu bir koridor gibi acılan Tarihi Artvin Sokağı, şehrin değerlerini yansıtacak görselliğiyle, ziyaretçilerine kültür ve sanat dolu kısa bir mola vaad ediyor.

Eskiden pazar yeri olarak kullanılan alanın, tarihi efektler ile dizayn edilmesiyle tasarlanan sokağa giren ziyaretçiler, geçmişten bugüne Artvin fotoğraflarının sergilendiği alanda şehrin yıllara meydan okuyuşuna şahitlik ediyor.

Artvin Marka Ürünler Mağazaları Şubesi’nin yer aldığı sokakta; “Markalaşma, Değer Tespit, Tasarım ve Tescil Projesi” kapsamında şehrin doğal ve kültürel değerlerinden ilham alınarak tasarlanan sembollere hayat veren hediyelik eşyalar ve yöresel ürünler, ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Yapılan incelemelerde Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ve beraberindekiler Valimiz Yılmaz Doruk ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla ’ya eşlik etti