Artvin'den Haberler

İSTAD 5. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

İSTAD 5. Dönem 5. Yönetim Kurulu Toplantısı dün akşam dernek genel merkezinde yönetim kurulu üyelerinin bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi.

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İSTAD 5. Dönem 5. Yönetim Kurulu Toplantısı dün akşam dernek genel merkezinde yönetim kurulu üyelerinin bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi.

Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Karabal’ın açılış konuşması ile başladı. Kısa ve öz bir konuşma yapan Başkan toplantıya iştirak eden üyelere teşekkür ettikten sonra gündem maddelerini özetleyerek sözü Toplantı’nın Başkanı olan Ali Rıza Turan’a devretti. Toplantıyı devralan Ali Rıza Turan gündem maddelerini görüşmeye açtı ve sırayla üyelere söz verdi.

Toplantıda görüşülen maddelerden en önemlileri dernek tüm işlemlerinin online yazılım altyapısı üzerinden yapılması ve takip edilmesini sağlayacak üyelik sistemi ile Arhavi de turizm ve köylerdeki çevre kirliliği oldu.

Üye kayıt sistemine geçiş aşamasının çalışmaların ne aşamada olduğu Genel Sekreter Burcu Altunbayrak tarafından üyelere anlatıldı. Sistemin alt yapısının yüklemelerin bitme aşamasında olduğunu belirten Altunbayrak eksik bilgilerin de tamamlanması noktasında üyelerden yardım talep etti.

Arhavi de turizm ve turizmin gelişmesi için yapılabilecekler konusunda fikirlerini sunan üyeler bu konuda bütünsel bir yaklaşımla düşünülmesi gerekliliği üzerinde durdu ve ilgili Üniversitelerde master plan çalışması yaptırılması gerekliliği konusunda fikir birliğine vardı. Bu konunun profesyoneller tarafından araştırılması konusunda hemfikir oldular. Kurul Üyelerinden Osman Ceneviz’de master plan konusunun önemine vurgu yaparak “Arhavi’yi ziyaret edecek olan kişilerin orda gerçekten neyi görmek istediğini bilmeli ve buna göre hareket etmeliyiz. Güzel şeyler yapmaya çalışırken ileride olumsuzlukların oluşmamasını sağlamalıyız. Bu nedenle master plan çok önemli” ifadelerini kullandı.

Köylerdeki çevre kirliliğine dikkat çeken isim ise Kurul Üyelerinden Muhittin Altun oldu. Doğru bir noktaya parmak basan Altun köylerdeki çöplerin bilinçsizce doğaya atılmasından oluşan çevre kirliliğinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Bu konuda hemfikir olan üyeler köylerdeki çöplerin bilinçli bir şekilde imha edilmesi için bir sosyal sorumluluk projesi başlatma yönünde karar aldılar.

Bir sonraki toplantı tarihinin kararlaştırılmasının ardından toplantı istek, dilek ve temennilerle son buldu.