Artvin'den Haberler

İYİ PARTİ ARTVİN İL BAŞKANI AKYÜZ: İYİLİK VE GÜZELLİKLE YOLA ÇIKTIK

 

İyi Parti Artvin Teşkilatı Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-İyi Parti Artvin İl Teşkilatı, Artvinli basın mensuplarıyla bir araya geldi. Partisinin çalışmaları hakkında bilgi veren İl Başkanı Filiz Akyüz, hafta sonu yoğun bir şekilde kongrelerini tamamlayacaklarını ifade etti.

Artvin’de hızlı bir şekilde teşkilatlanmasını tamamlayan ve bunu en erken il olarak yapan İyi Parti Artvin Teşkilatı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Artvin Belediyesi Çoruh Park Sosyal tesislerinde yer alan Kent Park Kafede gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısına İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı İl yönetimi Kurucu Başkan Filiz Akyüz, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Kahvaltının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Akyüz önemli konulara değindi. İyi Parti İl Başkanı Filiz Akyüz Artvin’de hızlı bir şekilde yapılanmalarını gerçekleştirdiklerini ifade ederek,  “Türkiye’deki teşkilatlanmayı ilk olarak bitiren il biz olduk” dedi.

Kongrelerimize Bütün Artvin Davetli

Bu kendileri için gurur verici olduğunu belirten Akyüz, bunu il teşkilatı olarak birlikte başardıklarını belirtti.  Teşkilatlanmanın ardından kongre sürecine geçtiğini ifade eden Akyüz, partimizde yönelik engellemeler yer aldı. Büyük baskılar vardı bu sorunların üstesinden hep birlikte geldik dedi. Akyüz, Cumartesi, Pazar kongrelerini gerçekleştireceklerini ifade ederek,  “zaman açısında sıkıntı yaşadığımız için iki gün içerisinde kongrelerimiz yapmak zorundayız. Hayırlısıyla bu kongrelerimizi tamamlayıp daha sonra genel merkezin kongresi var onu bekleyeceğiz dedi.

Akyüz: Gönüllere Talibiz

İyi parti şuanda ilginin en fazla olduğu parti diyen Akyüz, “Buda genel başkanımızın başarısından kaynaklı bir durum. Elektriği yüksek, çok samimi bir genel başkanımız var, herekse kucak açan bir partiyiz. Merkeze talibiz. Gönüllere talibiz. Gönüllere taht kurmak istiyoruz iyilik güzellikle yola çıktık inşallah bu çizgiden sapmayacağız. Bunun içinde herkes olan için çabayı gösteriyor. Çıkarlar doğrultusunda hareket edenlerden daha çok gönlünü koyup maddi manevi bazı şeylerin farkında olup da bende çorbada bir  turum olsun bir taşta ben koyayım önümüzdeki engelleri kaldıralım diye hareket eden insanlar. Çok güzel bir birlikteliğimiz var içine girdikçe zaman içerisinde bunu daha iyi göreceksiniz.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve arkadaşları ülkenin bulunduğu durum ve şartlar nedeniyle ülkemizin ve milletimizin bu durumdan kurtulabilmesi için yeni bir partinin kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu, Türk Milleti’nin yaşadığı sıkıntıların çözümsüz olmadığını anlatmak ve ülkenin sahipsiz olmadığını göstermek için İYİ Parti kurarak yürekleriyle yola çıktı. Bütün illerde teşkilatlanma çalışmaları başlatıldı.

Genel Başkanımız Bizleri Onurlandırdı

Sayın Meral Akşener, Parti İl binası açılışına katılarak bizleri onurlandırdı. Daha sonra Grand Hotel Düğün Salonunda Artvin halkına hitap etti. Gerçekten çok büyük bir ilgiyle karşılandı. İnsanlar salona sığmadı. Bu vesileyle partili partisiz tüm Artvin halkına teşekkür ediyorum. Bu Bağlamda genel merkezden olumcu yanıtlar aldığını ifade ederek bu başarıyı teşkilat olarak hep birlikte başardık” dedi.

Akşener Türk Halkına Güven Verdi

Sayın Meral Akşener, Türk halkına güven verdi diyerek açıklamasına devam eden Akyüz; “Bir kere daha bu ülke zamanı geldiğinde, ihtiyaç duyulduğunda yeni liderler çıkarabilecek kadar büyük ve köklü olduğunu gösterdi.  Basın olarak sizler çok iyi biliyorsunuz ki, çok zorluklar, engeller çıkarıldı.  Bırakın kamunun tesislerini, özel salonlara bile izin verdirtmediler. Bu partinin kurulmasını önlemek için inanılmaz engeller çıkarıldı.

Söz konusu vatandır Gerisi teferruat

Bugün Türkiye’de siyaset yapmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Demokrasi, hukuk, adalet ve eşitlik ilkesi büyük zarar görmüştür. İç ve dış siyaset tek adama bağlanmıştır. Bundan dolayı da büyük hatalar yapılıyor.

Değerli basın mensupları; söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Bu söz maalesef bugün yaşanıyor. Söz konusu gerçekten vatandır, millettir, geleceğimizdir.  Bundan dolayı 2019’da yapılacak olan seçim çok büyük önem arz etmektedir.

Burada Türk milleti bir şeye karar verecek.  Bu seçim ile ya “tek adam” rejimine gidilecek, ya da parlamenter sistem ile yönetilmeye devam edecek.

Ülkenin kaderini bir kişinin iki dudağı arasında verdiği kararlarla değil, güçler ayrılığı dediğimiz, Demokrasinin olmazsa olmazı Yasama Yürütme ve Yargı’nın, birbirlerinin alanına girmeden, birbirlerini denetleyen ve hiçbir vesayet altında kalmadan; geleceğimiz için önemli kararlar verilirken, belli bir zümrenin, kişilerin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk halkının menfaatine uygun yönetim sergileyen bir anlayış olan Parlamenter sistemle yolumuza devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.