Artvin'den Haberler

KABATAŞ ERKEK LİSESİ DERNEK BAŞKANINDAN HOPASPOR’A DESTEK

 

Kabataş Erkek Lisesi Dernek Başkanı Hasan Ali Cansızoğlu Hopaspor’a destek mesajı yayınladı.

Hayati Akbaş

HOPA-Kabataş Erkek Lisesi Dernek Başkanı Hasan Ali Cansızoğlu, Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde, Bölgesel Amatör Ligi 3’üncü Grup’ta oynanan Kelkit Belediye Hürriyetspor – Artvin Hopaspor karşılaşması sonrası yaşanan olayları kınayarak Hopaspor’a destek mesajı yayınladı.

Cansızoğlu tarafından yayınlanan destek mesajında; “Kafasında kask olan Kabataş’tan dönem arkadaşım, kardeşim Mubin Çakmak. Bu maçın nerde, kimler arasında oynandığının, skorunun bir önemi var mı? Bu bir futbol takımının otobüsü. Mübin’in ne futbol takımı başkanı olmaya, ne bu işe enerji ayırmaya ihtiyacı yok ama Kabataş’ta kanına karışan memleketine bir eser, bir değer katma hasretinden Artvin Hopaspor ’un Başkanı.

Severek isteyerek memleketinin sporda başarılı olmasını, oradaki gençlerin sporla yaşama adapte olmasını, kötü alışkanlıklara sahip bencil insanlar olması yerine takım çalışması ile topluma değer katan bireyler olması için emek veriyor. Ödülü de polis korumasında başına kaya gelmesin diye kaskla bir şehirden çıkabilmek.

Bu şekilde bir spor dünyası kime ne fayda sağlar?

Doğru, düzgün, memleketine değer katmak isteyen insanlar sporun içinde kalabilir mi? O taş bize atılmıştır.  O taşı atanlara, attıranlara, buna göz yumanlara en ağır ceza verilmelidir. Ülkemizin bu ağır gündeminde futbol topu peşine insan taşlamak en hafif ifade ile ayıptır, günahtır, yakışıksızdır. Ülkemizde bu görüntülerden spor anlayan herkesin temizlenmesi çocuklarımız için gereklidir. Yanındayım Mubin Kardeşim, okul sıramızdaki kadar kol kola ve hep beraber bu nefretin karşısındayım.” İfadelerini kullandı.