Artvin'den Haberler

KARADENİZ KONFEDERASYONU’NDAN (KARKON) RİZE BELEDİYESİ’NE ZİYARET

 

2010 yılında kurulan Karadeniz Konfederasyonu, Karadeniz Bölgesi’ndeki illeri bir araya getirerek bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak için valiliklerle ve belediyelerle istişare ediyor.

Hayati Akbaş

RİZE-Karadeniz Konfederasyonu’n bugün ki ziyaret Rize Belediyesi’ne yaptı. Rize Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılarından Sultan Yılmaz ve Mehmet Yoldaş tarafından karışandı. Belediye Encümen Salonu’nda yapılan görüşmelerde Rize Belediye’si Başkan Yardımcıları tarafından Rize’nin güzellikleri ve turizm potansiyeli anlatıldı.

Rize’nin turizmde marka olması için Rize Belediyesi olarak çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, turizme destek olacak çeşitli projelerin yapım aşamasında olduğunu aktardı. Belediye Başkan Yardımcıları, Karadeniz Konfederasyonu başkan ve üyeleriyle Karadeniz’in yoğun göç vermesinin önlenmesi gerektiğini konuştu. Belde ve köylerin yeniden canlandırılabilmesi için nelerin yapılabileceği konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Toplantı sonunda, Karadeniz Konfederasyonu (KARKO) tarafından Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın adına “sosyal belediyecilik ve kültürel faaliyetlere” verdiği desteklerinden dolayı yaptırılan teşekkür plaketi, Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz’a takdim edildi. Sultan Yılmaz’da misafirlere çeşitli hediyeler ikram etti.