Artvin'den Haberler

KEMALPAŞA KAYMAKAMI FİKRET DAĞ GÖREVİNE BAŞLADI

KEMALPAŞA KAYMAKAMI FİKRET DAĞ GÖREVİNE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığının son atama kararnamesi ile Kemalpaşa Kaymakamlığına atanan Fikret Dağ göreve başladı.

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA– Cumhurbaşkanlığının son atama kararnamesi ile Kemalpaşa Kaymakamlığına atanan Fikret Dağ göreve başladı.

Göreve başlaması ardından kendisine “Hayırlı olsun” ziyaretlerinde bulunanlara teşekkür eden Dağ, ayağının tozu İlçe ’de Koronavirüs denetimlerine katılarak koordine etti.

Fikret Dağ kimdir?

1986 yılında Konya/ Kadınhanı’ da dünyaya geldi. İlköğrenimini, Kadınhanı İsmet ve Ümmühan Önal İlköğretim Okulu’nda 2000 yılında; ortaöğrenimini, Kadınhanı Ata İçil Lisesi (Y.D.A.)’nde 2004 yılında tamamladı. 2004 yılında girdiği üniversite sınavında; Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü birincilikle kazandı ve bu bölümden 2008 yılında mezun oldu. 2013 yılında İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesi, Kamu Yönetimi bölümünde “An Analysis of Terrorism in Turkey: The Importance of Inter-AgencyCoordinationandIntelligenceSharing” (Türkiye’deki Terörizmin Bir Analizi: Kurumlar arası Koordinasyonun ve İstihbarat Paylaşımının Önemi) isimli teziyle yüksek lisans derecesini aldı.

Doktora çalışmasına Kırıkkale Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı’nda devam etmektedir. Memuriyet hayatına, 2009 yılında Mersin Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nde Gümrük Muhafaza Memuru olarak başladı. 2010-2011 yılları arasında Ankara Defterdarlığı’na bağlı olarak Milli Emlak Denetmen Yardımcısı unvanıyla bir süre bu görevi ifa etti.

2011 yılında Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Sumbas ve Balya ilçelerindeki vekâlet görevlerine ek olarak çeşitli stajlarda ve kurslarda bulundu. Sulakyurt Kaymakamlığı, Arsin Kaymakamlığı ve Kadışehri Kaymakamlığı görevlerinden sonra; 14.07.2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Kemalpaşa Kaymakamlığı’na atanmış olup, halen bu görevi ifa etmektedir.

Kadışehri Kaymakamlığı esnasında, Kabalı Meyve Bahçesi Projesi ile ilgili Bozok AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ifa etmiştir. 05.06.2014 günlü Balya Belediye Meclisi kararıyla Balya Fahri Hemşerisi ilan edilmiştir. Evli ve bir çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.