Artvin'den Haberler

KEMALPAŞA’DA 4 HEKTARLIK ORMANLIK ALAN YANDI

 

Kemalpaşa ilçesinde çıkan yangınında yaklaşık 4 hektarlık alan zarar gördü.

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA- Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde çıkan yangınında yaklaşık 4 hektarlık alan zarar gördü.

Osmaniye köyünün üst kısmındaki ormanlık alanda 6 Şubat Çarşamba akşamı saat 18.00 sıralarında bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden köylülerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda orman işçisi ile jandarma ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Bölgede kara yolunun bulunmaması, arazinin de sarp ve engebeli olması nedeniyle itfaiye araçları yangına müdahalede güçlük çekti. İlçede belediye anons geçerek vatandaşlardan yardım istedi. Yangın sabaha karşı rüzgârın azalmasıyla etkisini kaybederek söndürüldüğü öğrenildi.

Kıvılcımların etkisiyle Köprücü Köyü civarındaki yangına da ekipler müdahale etmeye çalışıyor. Yangin bölgesine ulaşımın sağlanmasında yaşanan zorluk nedeniyle buradaki yangin rüzgârın etkisini azaltmasıyla azalmış durumda.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergün Akçiçek yangınla ilgili yaptığı açıklamasında;“Yangının neden çıktığı şu anlık bilinmiyor.  Rüzgârın etkisiyle gece büyüdü. Sabaha karşı rüzgârınetkisini azaltmasıyla birlikte yangin kontrol altına alindi. Şuan itibariyle herhangi bir can kaybımız ve yaralımız bulunmuyor. Çevre il ve İlçelerden yangının söndürülmesi için yârdim talebinde bulunduk. AFAD-HOPAK, Jandarma ve Orman İşçilerimize canla başla çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kemalpaşa halkı örnek bir dayanışma sergileyerek her türlü yardim ve desteği veriyor” dedi.