Artvin'den Haberler

KIŞLA’DAN HOPASPOR’A STAT MÜJDESİ

 

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve grubunu lider olarak tamamlayan Hopaspor’a yeni stat müjdesi.

Hayati Akbaş

ANKARA-Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve grubunu lider olarak tamamlayan Hopaspor’a yeni stat müjdesi. 3 bin 500 koltuk kapasiteli stadı her maçta dolduran Hopasporlu taraftarlar stada sığmayınca karşılaşmayı stadın etrafında bulunan binalar ve tel örgülerin arkasından izlemiş, bu görüntüleri ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı devreye girdi, müjdeyi Artvin Milletvekili İsrafil Kışla verdi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 3. Grup’ta, sahasında Kendirli Belediyespor’u 5-0 yenen Artvin Hopaspor, grubunu lider tamamlayarak play-off oynamaya hak kazandı. Koltuk kapasitesi 3 Bin 500 olan Hopaspor’un stadının, standart dışı merdiven boşlukları ve sahanın etrafında bulunan tel örgü ve binaların, üzerinden çıkarak takıp etmesiyle geçtiğimi hafta gündeme gelmişti. Bu görüntülerin ardından bakanlık devreye girdi.  Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla yaptığı açıklamada,  “Artvin spora susamış durumda, Artvin’in her tarafından maçı izlemek üzere 10 binler stada geliyor. Bizde stadın yetersizliğini görüyoruz kapsamlı ve ihtiyacı karşılayacak bir stat çalışmamız var. Konuyu Gençlik Spor Genel Müdürümüzle görüştüm, kendisine gerekli konuları aktardım. Önümüzdeki hafta bir teknik ekibi göndererek hem Hopaspor stadında incelemeler yapıp ihtiyacı karşılayacak bir şekilde yeni bir stat yada mevcut stadın cevap verilir bir hale getirilmesi için çalışmalar yapılacak” dedi.

Bir Müjdele Arhavi’ye

Arhavi Belediyesi Voleybol Takımını Efeler ligine çıkmasını ardından, yeni bir salon yapılma çalışması olduğunu yada mevcut salonun iyileştirilmesi konuları gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü yetkililerin yapacağı inceleme sonrası belirleneceğini ifade eden Kışla, yapılacak çalışma sonrası ilimiz önemi bir ligde temsil edecek Arhavi Belediyesi Voleybol takımın daha da başarılı olacağını ifade etti.