Artvin'den Haberler

KOCATEPE BİR SORUNA DAHA NEŞTER VURUYOR

 

Artvin Belediyesi tarafından Dr. Kadir Topbaş Bulvarı, İsmet Acar Bulvarı ve AVM arası kavşakta 80 metre uzunluğunda üst geçit projesi hayata geçiyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi tarafından Dr. Kadir Topbaş Bulvarı, İsmet Acar Bulvarı ve AVM arası kavşakta 80 metre uzunluğunda üst geçit projesi hayata geçiyor.

Artvin’in giriş ve çıkışı bulvarların kesişim noktası olan Artrium Alışveriş Merkezi kavşağında özellikle yaya trafiğinin tehlikeli olması dolayısıyla Belediye tarafından üst geçit projesi tamamlanarak Karayolları yatırım programına alındı.

Yapılacak olan üst geçit 80 metre uzunluğunda 5 metre yüksekliğinde 3 girişi ve iki engelli asansör ile çelik konstrüksiyon üzerine halat sistemli üst geçit vatandaşların hizmetine sunulacak.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, şehrin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurulduğunu hatırlatarak ulaşım noktasında çok önemli projelerin hayata geçtiğini bununla birlikte yeni ihtiyaçların doğduğunu söyledi.

Kocatepe;” şehrimizde trafiği rahatlatmak için Dr. Kadir Topbaş ve İsmet Acar Bulvarlarımız başta olmak üzere çok önemli ulaşım projeleri hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Alışveriş Merkezimizle o bölgede hem araç hem de yaya trafiğinin yoğunluğu arttı. Yayalarımızın can güvenliği açısından üst geçit projemizi Karayolları ile ortak çalışma yürüterek tamamladık. Projeleri hazırladık yatırım programına aldırdık en kısa zamanda ihaleye çıkarak yapımına başlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği peyzajıyla ışıklandırmasıyla çok güzel bir üst geçit yapacağız. ”dedi.