Artvin'den Haberler

LAZZONİ’DEN ARHAVİ’DE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ, 30 ADET BİLİM SETİ DAĞITILDI

 

YOUNG GURU ACADEMY – LAZZONI – ARHAVİ BELEDİYESİ – İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ORTAK ÇALIŞMASI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Arhavi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye’nin tanınmış firmalarından Lazzoni Mobilya ile ilçemizde anlamlı bir projeye imza atıldı. Kavak Nuri Özaltın 75. Yıl İlk/Ortaokulu’nda inovasyon ve teknoloji alanında adından söz ettiren YGA – Young Guru Academy’nin geliştirdiği bilim setleri dağıtıldı. Lazzoni Mobilya firması sahiplerinden ve Arhavi’nin önemli iş adamlarından olan Efe Karabulut’un önderliğinde koordine edilen projede küçük yaşlardan itibaren öğrencilere bilimi sevdirmek amaçlanıyor.

Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu’nda gerçekleşen programda Endüstri Mühendisi Kababulut ve YGA gönüllülerinin yardımıyla öğrenciler otonom araba, sensörlü lamba gibi deneylerle görünen teknolojik aletlerin çalışma mekanizmasını izleyerek keyifli dakikalar yaşadılar. Çocuklara bilim sevdirmek için seferber olunması gerektiğinin altını çizen Arhavili iş adamı Karabulut: “Her çocuk keşfetmeyi ve öğrenmeyi kolaylaştıran güçlü bir merak dürtüsü ile doğuyor. Büyürken sıkça duydukları, “içini açma bozarsın”, “elleme çarpılırsın”, tembihleri ile merakları farkında olmadan korkuya dönüşüyor. Biz çocukların doğasında olan merak dürtüsünü törpülemek yerine artırmayı, çocuklara bilimin kolay ve eğlenceli olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Düzenlenen dağıtım programının ardından Karabulut ve yanındakiler Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette iş adamı Karabulut dağıtılan bilim setleriyle ilgili Başkan Hekimoğlu’na açıklamalarda bulundu. Arhavili bir hemşerimiz olması nedeniyle yüzünü memlekete dönmüş genç kardeşimiz Efe Karabulut’un ilçedeki sosyal sorumluluk projesinde yer almasından gurur duyduğunu belirten Başkan Hekimoğlu, Karabulut ve YGA gönüllülerine ilçe adına yapmış oldukları bu çok önemli proje için teşekkürlerini iletti. Böylesi anlamlı bir projeyi memleketi Arhavi’de atmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren iş adamı Karabulut ise, Arhavi’ye desteklerinin her zaman süreceğini söyledi. Ziyaret çekinilen fotoğraflarla son buldu.