Artvin'den Haberler

MACAHEL VAKFI OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

Ramazan Balcıoğlu

08 Artvin dergisi

Macahel Vakfı Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi

Merkezi̇ İstanbul’da bulunan Macahel Vakfı 25. Olağan Genel Kurulunu Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 100 kişini katılımı ile gerçekleştirdi. Divan Kutulu; İbrahim Yıldız, Nigar Yıldırım ve Nihat Özder’den oluştu.

Macahel Eğitim ve Kültür Vakfı Olağan Kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasını ardından Başkanı Süleyman Köse 2018 faaliyet raporunun sunumu ile başladı.

Başkan Köse; “Bursiyer öğrencilerle iletişimimizi koparmadık. Kermes etkinliği ile katkı sağladık. Vakıf merkezimizin tahsisi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan’da 142 aileye erzak dağıttık. Macahel Dergisi çalışmalarını sürdürüyoruz. Ödüllü festivalimiz “Kafkas Arı ve Bal Festivali”nı organize ettik. Macahel’de 1. Apiterapi konferansı düzenledik. Konferansa bir çok STK temsilcileri katıldı. Macahel’de ilk defa çekilen “kovan” filminin çekiminde katkı sağladık. Macahel tarihini anlatan yazar Murat Kasap tarafından hazırlanan 500 sayfalık kitaba destek veriyoruz. AB TÜRKİYE Şehir Eşleştirme Projesi’nde vakıf olarak biz de varız.
Kongre, bilanço gelir-gider tablosunun okunması ve onaylanması ile devam etti. Mütevelli Heyeti üyelerinde 1000’er lira bağış sözü alındı. Heyetin gençlerden oluşması yönünde teklifte bulunuldu. İsrafil Günel mütevelli üyeliğine seçilmesi yönünde oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu seçiminde tek liste divana verildi. Gizli oylama ile yönetimin oluşturulmasına karar verildi. 12 kişilik listede; Süleyman Köse, Özcan Dalkıran, Bahattin Sarı, Hacer Yıldız, İsrafil Güner, Mustafa Özbaş, Gökay Özder, Erdal Küçük, Hakan Yıldırım, Bülent Kahya, Ergin Kahya, Nuri Ertan olarak liste verildi.
Oylama Sonucu oluşturulan Yönetim Kurulu’na;
Süleyman Köse 56,
Bahattin Sarı 56,
Özcan Dalkıran 52,
Hacer Yıldız 49,
İsrafil Güner 46,
Mustafa Özbaş 39,
Erdal Küçük 37 oy alarak seçildiler.

Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu’ndan Başkan Esen Yağcı, Erol Şalıkoğlu, Pınar Ersoy, İSARF Başkanı Kenan Satır, Kurucu Başkan Sinan TemizHasibe Özkan, Borçkalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Başkan Vekili Ahmet Özbayrak, Engelliler Derneği Başkanı Vahap Koçak, İzmir Kemalpaşa Artvinliler Derneği Yönetiminden Ayhan Gökdemir, Camili Köyler Birliği Başkanı Olgun Yavuz, Gürcü Kültür Merkezi Havva Aydın, Nurten Yavuz katılımcılar arasındaydı.